Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell egy üres szöveg...

Hogyan kell egy üres szöveg doboz, vagy kép köré keretet szerkeszteni? És hol lehet keretmintákat találni?

Figyelt kérdés
Érdekelne az egész menet hogy ha szöveget is akarok fölé rakni(tehát a keret fölé), és van már gif is, a hátteret is megszerkesztettem a keret mikor jön szóba?hova illeszem annak a kódját?
2010. jún. 10. 11:42
 1/2 compactegon ***** válasza:

ha táblázat, akkor (<table..) border="akármennyi">

ha div-ekben, akkor pedig értelemszerűen a doboz fölé.

2010. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:

Egyszerű vonal keretet nyilván lehet a táblázat, a táblázat cellái, vagy egy div elem köré feszíteni egyetlen stílusformázással is. A grafikus keretek kicsit már bonyolultabbak.

Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy div konténert készítek, amibe a keret elemeit külön div elemekbe helyezem el, mint a négy sarok, a négy oldal, és a középső "tartalom" rész, ahová a keret tartalma fog kerülni.

Persze azt is meg kell határozni, hogy maga a keretes konténer méretei változni fognak-e dinamikusan, mert ha nem, és fix méretű keretről van só, akkor elég egy egyszerű keret képet háttérként betenni a divbe, és kész is a keretezés. Minden más esetben a konténeres megoldás a kivitelezhető.

2010. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!