Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Én rontok el valamit, vagy a...

Én rontok el valamit, vagy a böngészők hibája?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most elkezdtem egy újabb weboldalt csinálni.

Az lenne a gondom hogy nem frissülnek a böngészők.

Valamikor frissül az oldal valamikor nem.

Ha úgy "gondolják" a böngészők, hogy most "utálnak engem", nem frissülnek csak bezázás(Microsoft Edge) illetve böngészési adatok törlése után!(Google Chrome)


Ezelőtt nem volt ilyen gondom, miden jól ment! kb. 1 hónapja kezdődött!

Régebben is windows 10-em(32bit, Pro) volt most is az van(Pro,32bit,April Update), de azóta már újrarakva(sok szemét miatt) és utána frissítve!

Az April update telepítése előtt is(új rendszeren) ilyen volt szóval nem az April update hibája!


Webszervert is erről a gépről futtatom, de az Apache újraindítása sem ér semmit!(Csak én használom így a webszervert mert ez csak tesztelni kell!)


Én rontottam el valamit vagy a böngészők hibája?



2018. máj. 9. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokszor nekem is csak Crtl+F5-re frissül, én is éppen weboldalt írok, van hogy 3-4x frissítek rá mire az új verziót mutatja. Chrome-ot használok egyébként, a többiben nem is próbáltam.
2018. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud megoldást írja le pls! Úgylátom más is kíváncsi lenne a válaszra! :D
2018. máj. 9. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:
stackoverflow-n láttam egy megoldást, én is azt használom. gondolom többnyire az importált css és js fájlokkal van a gond, ott szoktam a fájlnév mögé rakni egy GET-es paraméterátadást, ahol egy tetszőleges paraméterben adok át egy véletlenszámot, így a böngésző azt hiszi, hogy az fontos.
2018. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

pl:


<script src="ajax.js?q=8289"></script>

2018. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Cache!!!

Én ezt javaslom: [link]

2018. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A másik, hogy mitnha verziószámot is lehetne adni ezeknek a fájloknak, de azt még nem próbáltam.
2018. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyomj egy F12-t, a Network fülön pipáld be a Disable cache opciót (ha magyar nyelvű böngésződ van, értelemszerűen fordíts). Vagy ugyanígy megnyitott developer tools közben a frissítés gombot nyomd hosszan, és kapni fogsz három opciót.
2018. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cache.
2018. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

te rontod el, ha úgy nézzük

cacheben eltárolja a fájlokat, hogy ne kelljen neked mindig letölteni

a headerben megtudod adni, hogy az adott fájl mikor járjon le, vagy mint írták css és hasonló fájloknál lehet verziózni (design.css?v1)

ez egy fontos funkciója a böngészőknek, hogy az oldalak gyorsabban töltsenek be, továbbá csökkentsék a letöltött adatok mennyiségét

2018. máj. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!