Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valóban ekkora szükség van a...

Valóban ekkora szükség van a webszerkesztéshez a különböző frameworkökre, keretrendszerekre?

Figyelt kérdés

(Majdnem) az összes webfejlesztő állásnál előírás valami framework ismerete. Aki webprogramozókkal, fejlesztőkkel beszéltem, mindegyik csak frameworkökben tudott gondolkodni, akkor is, ha mondjuk az Apajpusztai általános iskola oldaláról van szó. Én ugyan nem tervezem, hogy a webszakmába beszálljak, szervizesként dolgozok, csak mellette hobbi szinten érdekel mind a klasszikus programozás, mind a webfejlesztés. Értem én, hogy mondjuk egy Hestore nagyságú webáruházat nem lenne praktikus nulláról, natív PHP-ban felépíteni, de nem estek át kicsit a paripa másik oldalára? Nemrég egyik ismerősöm megkeresett, hogy vállalnám-e egy (más által készített) iskolai weboldal helyrepofozását? Nem egy bonyolult oldal, pár menüpont, meg a címoldalon dinamikusan a hírek... persze, Codeigniterben készült, nulla dokumentációval. Másik hasonló eset meg egy zsír egyszerű hobbi oldal lett volna, a kikötés az volt, hogy JQueryben. Minek?? Annyi, hogy egy statikus fejléc - kb mint a Gyakori tetején az a kék Gyakorikérdések.hu szakasz -, meg három menüpont: egy bemutatkozás, a másodiknál az írásait akarta közzétenni, a harmadikban a fényképeit. Még csak albumokba se lett volna szervezve.

Nem akarom tovább ragozni: miért ennyire alap, hogy még azt is, amit natív PHP-ban pár óra alatt meg lehet írni, azt inkább valamilyen flancos keretrendszerben írják meg?


2018. júl. 11. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagy oldalaknál valóban előnyös tud lenni, de ne felejtsük el, hogy sok kókler van a szakmában, akiknek mechanikusan betanítják valami gyorstalpalón az éppen felkapott keretrendszert, és ennyi az összes rálátásuk a webfejlesztésre.
2018. júl. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én régen natív kódokat írtam, sokkal több dologra oda kell figyelni és nagyobb eséllyel hibázik az ember


a framework nagyon megkönnyíti az ember munkáját és elég jól redukál(hat)ja a tesztelés és megvalósítás idejét


hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom, ott kicsit közelebbi példa, hogy 0-ról megírni egy játékmotort sokkal több idő, energia, mint egy már megírt motort használni


böngésző és technológiai függőségeket könnyebb feloldani ezekkel az eszközökkel, ezért érdemes a legfrissebb verziókat használni

2018. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Magára valamit is adó webprogramozó nagy ívben elkerüli ezeket a dolgokat. Sajnos ők csak páran vannak. A többieknek, vagy szerényebbek a képességeik, vagy agymosottak és azt hiszik ez a helyes út. Ezért van olyan sok szánalmas weboldal, ami be sem töltődik rendesen, sőt gyengébb eszköz le is fagyhat tőle.
2023. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!