Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet elmenteni egy...

Hogy lehet elmenteni egy weboldal változtatásait, hogy minden betöltéskor úgy jelenjen meg, ahogy én azt módosítottam a forráskódban?

Figyelt kérdés

Van ugye a böngészőkben egy ilyen funkció, hogy "elem vizsgálata", vagy csak egyszerűen "oldal forrása". Itt ugye lehet módosítani az adott weboldalt, de a változtatások, minden frissítéskor visszaállnak az eredeti állapotra. (ami ugye a szerveren van)

Hogy lehet megoldani azt, hogy a módosításokat el lehessen menteni a gépre és mindig úgy töltődjön be a weboldal, ahogyan én azt átírtam az oldal forráskódjában?



2018. júl. 18. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Sehogy. Nem véletlen van úgy a szerveren, ahogy.


Max Greasemonkey-vel tudsz olyan scriptet írni, ami mindig módosítja az általad nézett oldalt.


Amúgy mit változtatsz és miért?

2018. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen valami olyasmit kértem.

Nyílvánvalóan nem arra kel gondolni, hogy webszerverre feltöltött weboldalt akarom módosítani. Hanem csak úgy hogy a módosítást én lássam. :D


És ezt csak szkripttel lehet megoldani, hogy pl. egy kép kitörlése vagy a színek módosítása a weboldal frissítése után is megmaradjon a számomra?

2018. júl. 18. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2018. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most akkor lehet scripttel vagy nem? :D

Valahogy tuti lehet, mert valahol már láttam ilyet.

2018. júl. 18. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet DevTools-ból is, de csak akkor fog érvényesülni, ha a lap megnyitása közben meg van nyitva a DevTools is.


Szóval DevTools -> Sources fül -> bal oldalt a három pontos menünél "Overrides" -> Enable local overrides bepipa, újratöltöd az oldalt, majd vissza a "Page"-re, alatta a fában duplaklikk az aktuális oldalra, és jobb oldalt tudod szerkeszteni a kódot. Ha végeztél, CTRL+S, és ha minden ok, akkor bal oldalt a lap ikonja mellett megjelenik egy magenta színű pötty. Ezután a jövőben, ha meg van nyitva a DevTools és betöltöd az oldalt, mindig érvényesülni fognak a módosításaid.


Egyébként user style-nak vagy usercss-nek szokták hívni az ilyesmit, amit te akarsz. De ha írsz egy kiegészítőt a Chrome-hoz (egy alap cuccot összedobni nem nehéz), ott is tudsz használni content scriptet, amivel tudsz módosítani az oldalon.

2018. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet,javascripttel szinte mindent lehet módosítani. Simán böngésző fülbe is irhatod (pl javascript:alert('hello'); ), es ezt teheted konyvjelzőbe is. Keress ra, hogy hogyan lehet dom-ot modositani js-sel, greasemonkeyba ezeket is beteheted.
2018. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen csak scripttel lehet, hozzá adod saját stílus lapod amin vannak a változások.

De a HTML változások, egyedieket csak scripttel tudod megcsinálni.

Ehhez kell a Tampermonkey majd ott új scriptet hozzá adsz és JS -el szépen módosítod amit szeretnél.

2018. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 20. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!