Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehet saját hostingom? (Bővebb...

Lehet saját hostingom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Programozással foglalkozom, van már rengeteg weboldalam és érdekelne, hogy lehetne-e saját hostingom? Tehát hogy tárhelyt lehessen tőlem rendelni, domaint és sms szerver legyen sms támogatásnak! Mi kell ezekhez leginkább? Pls a baromkodásokat hanyagoljátok! köszi :)
2010. jún. 21. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

pl kell egy szerver. használtan saját célra 40-50-ért is tudsz szerezni. de az hostingra nem jó. hostingra egy erős vas kell. ahhoz kell párszázezer forint.


a szervert hostingolni kell, bepakolni valahova. hűség nélkül olyan 12-13.000 Ft-tól kezdődik a RACK (1U) szerverek elhelyezése, és 15k fölött a toronyzserverek.


És akkor jóül kell vágni a linuxot, hogy ne omoljon össze.

Saját célra egy szerver egy dolog. de ha el akarod adni a tárhelyet, akkor ahhoz keményen kellene a rendszergazdaság.


jah és nem árt ha tudsz számlát adni, azaz legyél vállalkozó, az pedig havonta 40-50.000 Ft a járulék, adók, könyvelő, úgy, hogy nem adtál még el semmit. Ez kicsit kevesebb ha van munkahelyed mellette.


dióhéjban(nagyon dióhéj) ennyi.

2010. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen oldalakon elvileg tudsz virtuális hosting szervert bérelni, bár elég ütős az ára havonta. De ha beindul az üzlet, utána már könnyebb...


Amúgy én is hasonlón agyaltam mostanában...

2010. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
és egy VPS-en akarsz tárhelyet hosztingolni?....
2010. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis cégem és tárhelyek eladásával is foglalkozunk a honlapkészítés mellett. Na meg persze domain.


Mi úgy oldjuk meg, hogy egy úgynevezett viszonteladói tárhelyet bérelünk a tárhelyszolgáltatónktól (ez 10Gb-ot jelent), amit egy adminfelületen keresztül maximum 30 részre oszthatunk fel. Tehát ha új ügyfél jön akkor két perc alatt létrehozunk neki az igényeiből kikalkulálva egy megfelelő méretű tárhelyet és már csak a domaint kell hozzárendelni/megrendelni. Korlátlan domain és e-mail cím áll a rendelkezésünkre. De persze van nagyobb méretű viszont eladói csomag is, azt hiszem ez éppen a legkisebb, ami nekünk van.

2010. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

erre:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:56


Viszonteladáson már én is gondolkoztam, de nekem mi kell ehhez? Mert ha jól értelmeztem neked ilyen van, és akkor neked milyen papírok vagy végzettséged van??

köszi

2010. jún. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

16.56-os vagyok.

én innen rendelem:

[link]

Olvasd el, biztos leírják valahol, hogy mi kell hozzá én már nem emlékszem. A 10 gigásnak az éves díja, mint látod 44.000+ÁFA. Kb 10 ügyfél már visszahozza az árát és még a tárhely felét se használtuk fel.

2010. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16.56-os vagyok megint.

Végzettség tuti nem kell hozzá, mert se nekem, se kollégámnak nincs hivatalos papírunk arról, hogy értünk a honlapkészítéshez. Csak 8 éve csináljuk.

2010. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
de az ügyfélnek számlát kellene adni, nem?
2010. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

számlához a cég kell.


amúgy igazi hosztingot nem lehet egy 10Gb-os tárhellyel csinálni. a legnormálisabb helyeken is 500MB meg 1GB-tól kezdőnek a rendes hosztingok. eszembe se jutna, hogy valahonnan ilyen párszázMB-os tárhelyet vegyek. Bár nyilván így is lehet keresni évente pártízezer Ft-ot de mondjuk az max töredékét (se) fedezi a cég kiadásainak.


nyilván ha webfejlesztő cégről van szó, akkor oda esetleg jó, hogy néhány ügyfélnek adjunk tárhelyet a kódunk mellé, de arra, hogy rendes igazi hoszting céget nyomassunk, ahhoz édeskevés.

2010. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy volt főnökömnek sem volt semmi info képesítése. mégis lehetett hoszting meg webfejlesztő-SEO cége.
2010. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!