Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Olvastam egy olyat hogy a...

Olvastam egy olyat hogy a 127. 0. 0.1vagy a localhostal be tudom hozni a saját oldalam meg olyat hogy a 127. 0. 01melle ha be írok egy webcimet amit akarok az azzal is mukodni fog ha csak a webcimet írom be?

Figyelt kérdés
És az a kérdésem lenne hogy tudom megoldani hogy erre a weboldalra más is fel tudjon csatlakozni?

2018. okt. 24. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is, futtatnod kell egy webszervert a gépeden. (Windowsra XAMPP, Linuxra simán Apache vagy Nginx)

Ha szeretnéd, hogy mások is elérjék az oldalad, akkor a routeredben nyisd ki a 80-as portot, és irányítsd a te gépedre a hálózaton. (A router címe általában 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1, a te géped lokális címe is 192.168.x.x formátumú lesz. Windowson az ipconfig, Linuxon az ifconfig paranccsal tudod csekkolni.)

Miután kinyitottad a portot (és átengedted a tűzfalon a webszervert), nincs más dolgod, mint elküldeni a publikus IP-címed a barátodnak, aki azzal el tudja majd érni a weboldalad. (Ezt pedig például a [link] oldalon tudod kideríteni, de fontos: ha dinamikus IP-címed van, akkor az valószínűsíthetőleg naponta változik, így kérned kell majd a szolgáltatódtól egy statikusat.)

2018. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És hogy tudom a portom 80as rá állítani a routerben?
2018. okt. 24. 22:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Port forwarding menüpontot megkeresed a routerdben, és ott adod a hozzá a gép hálózati címével együtt. A webszerveren nem kell semmit állítani, mert alapból 80-as portról fut.
2018. okt. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De azon a routeren neten nem ad be semmit csak az ip címet
2018. okt. 25. 08:21
 5/12 anonim ***** válasza:

A 127.0.0.1 az a local host, minden esetben az adott gépet jelenti. Ezzel az IP-vel nem fog tudni más gép csatlakozni a tiedhez.

Először is, hogy egyáltalán legyen ott valami, kell egy webszerver. Felteszem Windowsod van, ott pl a XAMPP használata a legegyszerűbb, de ugye ez helyi fejlesztésre van kitalálva, nem weboldal állandó futtatására.


Namármost, belső hálózarban lesz egy 192.168.x.x vagy 10.x.x.x formájú IP cím, az idegen gépnek erre kell csatlakoznia. Ha nem a helyi hálózatban van, akkor a routereden ki kell nyitni a 80-as portot kifelé és forwardolni a géped belső IP címére. Így már elvileg eléri a külsős is, ha a netes publikus IP-det használja (amit a routerben meg tudsz nézni, de többnyire folyton változik).


Ettől viszont sokkal egyszerűbb, ha egy publikus (akár ingyenes) tárhelyre teszed fel a lapot.

2018. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak nem bízik az ilyen ingyenes oldalakba
2018. okt. 25. 11:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Portfowardingról már készült videó a csatornámon, tessék ott szétnézni.
2018. okt. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Csak nem bízik az ilyen ingyenes oldalakba"

Milyen téren nem bízik? Stabilabbak, mintha magadnak nyomnád otthon a szervert. Biztonság? Abban is jobb. Nem értem.

2018. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hogy tényleg ingyenes e
2018. okt. 26. 09:29
 10/12 anonim ***** válasza:
He? Regisztrálsz, feltöltöd kész. Mégis miért ne lenne ingyenes? Nem kérnek kártyaadatokat, tehát le se tudnak húzni!
2018. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!