Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php-ban van olyan parancs...

Php-ban van olyan parancs mint az echo azzal az eltéréssel, hogy nem írja ki a képernyőre? Gyakorlatilag rejtett szöveget szeretnék az adatbázisba küldeni.

Figyelt kérdés

2018. nov. 13. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? :)
2018. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezektől ap php vérpistikés kérdésektől mindig dobok egy hátast...

És naponta 1-2 jön belőlük, ilyen kódokkal van tele az internet... Durva.

2018. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom ez az előzménye:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszi..

No akkor vegyük át még egyszer: amikor elküldesz egy űrlapot, akkor szerveroldalon, az űrlap elküldésének metódusától függő globális tömbben kapod meg a mező értékét.

Ha GET metódusú kérést intézel a szervernek, a $_GET, ha POST metódusú kérést küldesz, a $_POST tömböt kell felhasználnod (és így tovább...).

Bővebben:

* [link]

* [link]


Szóval tegyük fel, hogy a POST metódusú űrlap mezőjének neve "username" - ez esetben a szerveroldalon a $_POST["username"]-ből tudod elérni a mező értékét. Ha hozzá akarsz adni egy karakterláncot, simán hozzáfűzöd:

$username = $_POST["username"]." kérelem"


Adatbázisba küldés előtt ne felejtkezzél el a küldött érték "escape-eléséről" -lásd például:

[link]

2018. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hat en ezt nem tudom ertelmezni
2018. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen azaz, újra tettem a kérdést mert másik megoldáson kezdtem el gondolkozni. de fő gond hogy egy keretrendszerbe kellene belenyúlni, szóval gyakorlatilag a PHps- réssze több száz fájl. amibe bemegy gyakorlatilag megsem találtam.


HTMl-be nem lehet megoldani? Én az alábbi kódba a Value="value="{Req::val('item_summary')}" után irtam de úgy kitörlhető.


<div id="taskdetails">

<form enctype="multipart/form-data" action="{CreateUrl('newtask', $proj->id)}" method="post">

<h2 class="severity{Req::val('task_severity', 2)} summary" id="edit_summary">

<label for="itemsummary">{L('summary')} </label>

<input id="itemsummary" class="text severity{Req::val('task_severity', 2)}" type="text" value="{Req::val('item_summary')}"

name="item_summary" size="80" maxlength="100" />

</h2>

2018. nov. 13. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Ha ennyire nem értesz hozzá:

a, tanulj

b, fizess meg valakit

2018. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a válaszokat elvileg ma 15:27 kor is hozzászólt valaki de nem látszik az üzenet valamiért
2018. nov. 14. 18:30
 8/13 anonim ***** válasza:
A lényegen nem változtat :) Értelmetlen a kérdésed, a kódod meg egy katyvasz :) Fogalmazd meg normálisan, mit szeretnél!
2018. nov. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hidden input mező?

[link]

2018. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
22%

Van egy kapcsoló az echo parancshoz, ha azzal használod, nem jelenik meg a képernyőn. Annyi a lényeg, hogy elé kell írni egy "/*" -ot, és mögé pedig egy "*/"-t.


Például:


<?php

/*

echo("Ez az üzenet nem fog megjelenni a képernyőn");

*/

?>

2018. nov. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!