Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap hosting cseréjét...

EvaSz86 kérdése:

Weblap hosting cseréjét hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés

Üdv, először is beismerem szinte semmit nem értek a weblapkészítés folyamatához, pont emiatt kértem meg egy akkor nagyon szimpatikus és meggyőző céget, hogy tervezze meg a vállalkozásom weblapját. Tavaly novemberben kezdtek el rajta dolgozni, Olaszországban élek, itt nyitottam a vállalkozást, a weblap is olasz nyelvű. Akkor első körben kifizettem 10 eurot a domainre, illetve közölték, hogy a hosting éves díja 60 euro lesz. A 60 euroval nem volt semmi gondom, csakhogy tegnap szólt a technikus titkárnője, hogy a mai nappal lejár a hosting előfizetés, így nagyon sürgősen utaljak át 164 eurot. Ezt én nem igazán tudtam hova tenni, hiszen megegyeztünk, hogy 60 euro az éves díj. Megkértem rá, hogy küldje át az adatokat, amivel meg tudom nézni, hogy mi is a helyzet, mert így legalább látom én is, mikor jár le a határidő, és hogy pontosan mennyit és hogyan kell fizetnem. Ő erre egy elég lenéző üzenetben közölte, hogy az első év az akciós 50% árengedménnyel volt fizetve. Mondjuk szerintem akkor is max. 120 euro kellene, hogy legyen, ha 60 euro volt az 50%.

Abban szeretnék azoktól segítséget kérni, akik értenek ezekhez a dolgokhoz, hogy magát a weblapot hogyan tudom más helyen hostingolni.

Arról nem beszélve, hogy novemberben kezdtek el dolgozni a honlappal, de konkrétan májustól működik...7 hónapot ültek a készítésén úgy, hogy előre fizettem 400 eurot. Úgy kellett a fülüket rágnom, hogy dolgozzanak a weblapon, mert jó lenne, ha működne. Jelenleg a hostingot a Joomla végzi.

Közöltem a készítőkkel, hogy rengeteg akciót találtam, és akkor vigyük más helyre a weblapot, erre azt mondták, hogy ők csak a Joomlával dolgoznak. De én intézhetem egyedül, átküldenek mindent.

Én igazából azt sem tudom, hogy mit kell várnom...back up-ot emlegettek. De én pont emiatt kértem meg egy céget erre a munkára, mert én nem értek hozzá. Viszont nagyon úgy tűnik, hogy át akarnak verni ezzel a dologgal. Igazából nem csak a weblap a fontos, hanem van a céges e-mail-em, amire a megrendelések érkeznek, és számomra az a legfontosabb.

Élhet az e-mail cím, akkor is ha a honlap leáll?

Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan kezdjek neki ennek az egésznek?


Előre is köszönöm mindenkinek.



2018. nov. 26. 08:21
 1/4 anonim válasza:
Az email élni fog keress fel egy jó hostot és kérj tanácsadást
2018. nov. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:

A domain: ez a legfontosabb. A DNS-ek most hol vannak? Maradhatnak ott? Ki a regisztrátora? Maradhat?

Vedd le a TTL-t kicsire.


A web: nézd meg a méretét a fájloknak is meg az sql-nek is. Rendelj csomagot, amibe belefér ez a méret. A fájlokat lemented és készítesz egy dumpot az adatbázisról. Átteszed őket. Ha vannak, a cronjobokat is nézd meg és írd fel, hogy mi és mikor fut. Ha minden megvan, lődd át a domaint.


Ha valami webshop és folyton változik, akkor kérj meg valakit, akinek nem ez lesz az első ilyen költözése, mert úgy azért biztonságosabb.


Az email: nézd meg, hogy hány fiók és alias van és írd fel ezeket. Nézd meg az össz méretét a levelezésednek. Rendelj meg egy csomagot valahol és vedd fel őket ide. Állítsd be a klienseket, hogy a régi és az új fiók is ott legyen. Ilyenkor akár át is tudod húzni a leveleid. Ha minden megvan, lődd át az MX-et és egy ideig még nézd mindkét fiókot, mert a dns-cache miatt jöhet levél a régire is.


Ha minden az új helyen megy, akkor a régi hosting szerződést fel tudod mondani.

Tedd vissza a TTL-t az eredeti, nagyobb értékre.



Fejből írtam és bár én sok ilyet csináltam már, kihagyhattam valamit, nem vállalok érte felelősséget :) De nagyjából így kell csinálni az ilyet.

2018. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Írtam privát üzenetet az elérhetőségemmel.

Ha gondolod azok közül egyiken vedd fel a kapcsolatot, és segítek megoldani.

Nehéz lenne itt megoldani, és nem is lenne szerencsés kiadni privát adatokat.

Valószínűleg csak annyi lenne, hogy át kell költöztetni az oldalt egy másik tárhelyre, és oda vinni a domaint is, és elfelejteni ezt a társaságot, akinek 7 hónapba került egy Joomla össze kattintása.

2018. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sikerült megoldani. Köszönöm a segítséget.
2018. dec. 5. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!