Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapfejlesztő szeretnék...

Weblapfejlesztő szeretnék lenni. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy okj-s rendszergazdai végzettségem, viszont engem a weblapkészítés sokkal jobban fogllkoztat.

Vannak alap HTML, CSS ismereteim, illetve tudom higy mi az a php, javascript és SQL. Ezekben viszint még nem vagyok penge.

Mostanra megtanultam wordpress oldalakat létrehozni, és elszórakozgagni DIVI-vel és egy két sablonnal illetve pluginnel.

Szeretném azonban ennek szentelni az életemet, és profi weblapokat készíteni.

Mi ennek a menete?

Mik azok a nyelvek amiket először is meg kell tanulnkm és azután hiyan tovább?



2018. dec. 10. 11:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hányadék helyesírásomért, ebéd közben telefontól írtam. :)
2018. dec. 10. 11:37
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt hogy SEO-t is szívesen tanulnék hogy kerek legyen a történet.
2018. dec. 10. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha weblapfejlesztő szeretnél lenni, akkor kezdetben felejtsd el ezeket a blogmotorokat, mert nincs rá nagy igény. Ezekre azt mondják a cégek, hogy köszönik, de ők is feltudják telepíteni.

Szerintem html, css, php/nodejs/asp (tehát valamit szerveroldalra), js, sql elengedhetetlen. Esetleg bootstrap, hogy responsive legyen.

2018. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól akarod csinálni, van mit tanulni:

[link]

2018. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tudom hogy sok lesz, de ha akarok valamit kezdeni magammal ezügyben akkor muszáj lesz. Kezdetnek a js-et és az SQL-t venném át. Ismertek ehhez valami jó online tananyagot?

2018. dec. 10. 16:20
 6/9 Drone007 ***** válasza:

A w3schools oldalon mindenhez találsz jó kezdő anyagot, de az sql-t felejtsd el egyelőre, és koncentrálj az alapokra, főként as javascriptre. És tanulmányozd az előzőekben linkelt roadmapot, nagyon jó ajánlásokat és tanmenetet ír elő.


[link]


Ha már elérted azt a szintet, hogy csuklóból össze tudsz rakni egy responsive sitebuildet interaktív javascripttel, akkor jöhet a backend, de akár a frontenden is megragadhatsz, már azon a szinten is sok jól fizető frontendes állás van (persze ezekhez a profi javascript elengedhetetlen)


Sok sikert!

2018. dec. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
míg a html és css nem megy jól, a javascriptet ne kezd el. Mert itt is ismerned kell a html es css elemeket és használatát, ajánlom a jQuery-t is javascript hez, tud segíteni a kezdőnek :)
2018. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó. Én nem ajánlom a jquery-t. Előbb tanuljon meg rendes javascriptben, ne librarykkal indítson. Te sem angular, vue, react-al kezdtél (ha tanultad).
2018. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor elindulok a Front-end vonalon (vagyis folytatom azt). Mindenkinek kellemes ünnepeket.
2018. dec. 21. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!