Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyi idő elsajátítani a...

Mennyi idő elsajátítani a WordPress alapú weboldalkészítés fortélyait, és honnan érdemes ezt elkezdeni?

Figyelt kérdés

Ha az ember azt sem tudja mi az az internet akkor gondolom több év is lehet, ezért írom le hogy informatikai területen szerzett diplomám van, fejlesztettem már ezt-azt és programozni is tudok. Nem is ez a lényeg.

Elég kevés időm van most ilyen ”plusz” dolgokat tanulni, ezért is szeretnem a WP-t gyorsan elsajátítani. Nem ez a fő profilom, csak ezzel úgy érzem mellékesen tudnék csinálni nemi plusz pénzt. Igény is lenne rá. Csak fogalmam sincs honnan kellene indulni. Valami jól bevált “irodalom”, webes tutorial, (természetesen lehet angol nyelvű is), vagy egyszerűbb az egész mint gondolom és pik-pak adja magát? A tapasztalatok milyenek? Érdemes ezzel foglalkozni? Sajna semmit nem tudok a WP-ről, csak hogy népszerű. Utána még nem jártam, első körben itt kezdem :).


Köszi!


2018. dec. 20. 00:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
youtube, tutorial, magyarul nem hiszem, hogy lenne értelme keresni :) (ign, tudom, szájbarágósak, de az alapoknál az kell, hogy lásd, halld, és valaki magyarázzon, mitmiért, utána jöhetnek az írott források, persze magamból indultam ki)
2018. dec. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Megbízol engem a munkával, és egy részét abból kérni fogom. Elég összetett a programkója, és nem is valami szép. Sokat kell tanulnod hozzá, hogy teljesen átlásd.

Így azt tudom írni mint az elején, bíz me a munkákkal, x %-ban megegyezünk.

2018. dec. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kattintgatós részét viszonylag egyszerűen, sok marketinges cég használja, csak kész modulokat letöltesz esetleg megveszel, és azokból építed.

Itt ne feledkezz meg, hogy a fizetős modulok van, hogy éves licenc díjat kérnek, amivel megkapod a frissítéseit.


A Theme építés szerkesztése, már kicsit bonyolultabb, ott mélyen bele kell menned a HTML és CSS -be, hogy szép, igényes külsejű weboldalt tudj készíteni az ügyfélnek. (És minimális PHP ismeret.)

Gyakran igény van egyedi logó és grafikai elemekre, ehhez pedig PhotoShop / GIMP program használata, és némi esztétikai érzék szükséges.

Theme szerkesztés menete összefoglalva: [link]


Aztán van a harmadik nagy csoport, amikor funkcionálisan kell hozzá nyúlni, vagy is egy plugint kell megírni, ami egy szolgáltatást bővít, új funkciót építesz be, és ez amihez a legtöbb idő és tudás kell.

Ismerned kell a WordPress FW szerkezetét, működését. Tudnod kell a MySQL adatbázis kezelést, a PHP programozási nyelvet Objektum Orientált szinten.

Plugin készítésről itt olvashatsz: [link]


Amit még érdemes megjegyezni hozzá, a biztonság.

WP mivel elég elterjedt, így napi több száz támadási kísérlet fogja érni.

Ezek a nem frissített pluginokat keresik, amiben azonosítottak kisebb - nagyobb biztonsági rést.

Így pl. egy ügyféllel folyamatos support szerződést célszerű kötni, és minimum havonta, de legjobb lenne ha legalább hetente, mindet frissíted, és javítod az esetleges sebezhetőségeket.

Ezért sokat nem tudsz kérni, és sokszor csak pár kattintás, de néha, főleg fő verzió váltásnál komoly munkát igényel.


Aztán vannak kapcsolódó részek, mint Marketing, SEO, amikor pl. a weboldal tartalmi részét szerkeszted meg úgy, hogy kereső botok számára releváns legyen az oldal. Vagy épp népszerűsíted a szolgáltatásait.

Megfelelő marketing nélkül a weboldal csak egy lesz a több milliárdból, kutya se fogja látogatni a támadó és kereső botokon kívül.


Illetve még érdemes megjegyezni az esztétika Theme kialakításhoz az UI - UX -et (user experience design » felhasználói élmény megtervezése).

Hogy a felületét úgy tervezd meg, hogy az felhasználó barát, azaz könnyen kezelhető legyen, egyben látványosan kiemeld a megjelenő főbb információkat, akár effektekkel kiemelve.

2018. dec. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem sikerült beírni a googleba, hogy wordpress tutorial, meg wordpress docs?
2018. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az első és harmadik választ köszönöm. A második válaszoló amennyiben egy helyes magyar mondatot sem tud megfogalmazni, úgy szerintem programozni sem igazán tud. Az utolsó válaszra a válasz pedig a kérdés leírásában van, el kellene olvasni, mielőtt okoskodsz.
2018. dec. 20. 16:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Jól hangzik, hogy pikk-pakk megtanulsz valamit, csak ezzel az a baj, hogy kb semmi piaci értéke nincs, mert a magyar piacon akkor inkább végigkattintgatja az adminfelülelet a cégvezető.


Ha azt akarod hogy el tudd adni a tudásodat, akkor mindenképpen valami spécibb készségre lesz szükséged.

2018. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

A lemaradt karakter a billentyűzetemnek tudható be, lassan csereérett. Sokat tudok a wordpressről, rengeteg magyar anyagom is van hozzá. Viszont, ha oda adom, akkor meg nekem lesz kevesebb munkám. További kellemes keresgélést és kellemes ünnepeket.

2018. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem a cégek piaci igényeit akarom kielégíteni a wordpress fejlesztéssel, arra ott van az Angular, React, amiben tapasztalatom van. Nem mellesleg egy mérnöki diploma mellett. Viszont ha a szomszéd Józsi bácsi kisboltjának papír alapú adatbázisához csinálok egy teljesen egyszerű, user friendly weboldalt 3 képpel meg egy telefonszámmal, akkor minek öljek annyi időt a fenti olykor elég körülményes technológiákba, hogyha egy ilyen WP-szerű blogmotorral viszonylag egyszerűen, gyorsan megvan. Mivel Józsi bácsi nem egy multi, és a számítógépekhez sem ért, ezért nem hiszem hogy reklamálni fog azért, mert egy árlista hardcode-olva van, vagy éppen letöltődik az egész DOM ha rákattint valamire.

Ezt nem én találtam ki, éppenséggel az elmúlt fél évben a 10. Józsi bácsi-jellegű ismerősömtől hallottam hogy csináltatott weboldalt, jó sok pénzért. Majd amikor megnéztem, 10-ből 11 WP volt, nem is nagy eresztések... ezért gobdoltam, hogy lehet benne valami, nem is főállású munka, de egy kis plusz pénz minimál munkával.

Nem akartam megsérteni senkit a helyesírásért, de ilyen ajánlatok egy netes fórumon, névtelenül nem igazán érdekelnek, köszönöm.

2018. dec. 21. 01:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire érdekel csak, őt tudom javasolni.


[link]


Én általában hard kódolok, de kérdezz ha elakadsz.

2018. dec. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"éppenséggel az elmúlt fél évben a 10. Józsi bácsi-jellegű ismerősömtől hallottam hogy csináltatott weboldalt, jó sok pénzért. Majd amikor megnéztem, 10-ből 11 WP volt, nem is nagy eresztések..."

Ezeket készítők, 99% hogy marketingesek voltak. Némelyik még egy jégkocka készítő gépet is eltudna adni egy eszkimónak, olyan dumájuk van. :-D

2018. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!