Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldal felépítése, include ()?

Weboldal felépítése, include ()?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szaroznék, a kérdésem:


Ha van pl. egy 10 külön oldalból álló weblapom és én azt szeretném, hogy bármi módosítás történik a fejlécen vagy a menüsoron, akkor mind a 10 oldalon az a változás végrehajtódjon, a fájlok egyenkénti módosítása nélkül, akkor legjobb tudomásom szerint a PHP include() függvényét használva csak simán be kell ágyaznom a kívánt szekciókat. De ez hogy is működne gyakorlatban?


Hozzak létre egy például egy menu.php és egy fejlec.php fájlt és minden fájlban használjam a megfelelő helyen az include() függvényt?


Bocsi, ha túl alapvetőt kérdeztem, nekem elsőre így tűnik kézenfekvőnek, de nem akarok hülyeséget csinálni, szóval örülnék egy pici segítségnek a témában.


Előre is köszi.


2010. jún. 30. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én inkább a require_once()-nak vagyok a híve, de lényegében igen úgy működik ahogy leírtad.


Meg van egy alap oldal szerkezet div-ekből aztán pl csinálsz egy lablec.php ami tartamaz valami ilyet:

echo 'Az oldal tulajdonosa xy - jogvédve 2010';

Majd a a lábléc div-jébe berakod a require_once(lablec.php)-t persze php tagok közé és a alap oldal kiterjesztése is php lesz.

2010. jún. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én inkább fordítva csinálnám. az bevett eljárás. csinálsz egy index.php-t és ahova szeretnék a változó tartalmat azt invcludeolod be.


pl


include('tartalom1.php');

2010. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó szerintem valamit félreértettél.


A kérdező kérdése arra irányult, hogy egy oldalt php szekciókból akar felépíteni (fejlec.php, lablec.php, menu.php, banner.php, stb) ami több azonos szerkezetű oldalnál valóban bevett szokás.

Az is oké hogy először megcsinálja az ember az alap oldalt és ebből utána csinálja meg a különböző aloldalakat, de itt nem igen van más megközelítés.

2010. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!