Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet . Net, .hu, .com...

Hogyan lehet . Net, .hu, .com -os weblapot létrehozni? Egyáltalán ezek ingyenesek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.


Ezek nem ingyenesek sajnos. Ki kell találnod a weblapod címét pl. valami.hu vagy valami.com és meg kell nézned regisztrálta-e már valaki. Ha szerencséd van nem, ekkor Te is megteheted. Mikor ez megvan kell egy tárhelybérlés ahová fel tudod tölteni a tartalmát. Általában ezeknek éves díjuk van pár ezer forintért már elérhetőek.


F.G.

2010. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A .net, .hu stb domain nevek. Domain névből pedig csak a co.cc ingyenes, legalábbis egy része.
2010. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem csak a co.cc, ráadásul az nem is elsődleges domain. Például a .tk is ingyenes, de egy pizza áráért vehetsz domaint egy évre, ha jó helyen veszed.
2010. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

.net; .hu; .com végződésű domain néven elérhető weboldalt úgy tudsz létrehozni :

- bérelsz valamelyik Tárhelyszolgáltatónál egy TÁRHELYET...

- legegyszerűbb ugyanott igényelni egy DOMAIN NEVET (.net, .hu, .com végződésűt)...

- a Tárhelyszolgáltatód a TÁRHELYHEZ hozzárendeli (oda irányítja) a DOMAIN NEVEDET...


Léteznek ingyenes tárhelyek, de az ingyenesség fejében a legtöbb helyen reklámokkal nyomják tele az oldaladat, ami nem túl elegáns (céges vagy árusítós weboldalnak nem javaslom).


Léteznek ingyenes domain-nevek is, de ennek is megvan a maga "ára", bármikor megszűnhet, bizonyos látogatottsághoz kötik, stb...


Ma már sok Tárhelyszolgáltató ingyenes domain-nevet ad az új tárhely bérlőknek, tárhelyeket is lehet már párezer Ft-ért bérelni évente, megéri ez a néhány ezer forint, hogy a weboldalad kifogástalanul működjön!


VIGYÁZZ!!! A túl olcsó tárhelyszolgáltatás is gyanús, az ilyen általában USA-ban tárolt szerverekről működik (ingyenes USA tárhelyeket adnak el élelmes magyar vállalkozók, csakhogy a szolgáltatás folyamatosan akadozik, a szerverek hetente többször leállnak, stb.)


Nagy igazság : "Olcsó húsnak híg a leve!"...

2010. júl. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Crepkey válasza:
A gyömölcstárhelyet ajánlom neked, mert ők nagyon jók! Aki, ha regisztrálsz, akkor a bluegreen.hu ajánlott! ;)
2010. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Gyümölcs tárhely?? 1 honapig voltam ott 15 napot ment 10 napot ált a maradék napot pedig hibásan de végig batyogta.


easynetcom.hu többet ért annaál hidd el.

2010. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Beütöd a google-ba hogy 5mp weblapkészítés és ott mindent megtudsz csinálni!:)
2010. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Javaslom ezt az oldalt tanulmányozásra:

[link]


én a www.godaddy.com oldalon regisztrlátam egy „.info” címet. Úgy emlékszem 1$-ba került, de a VISA kártyámmal egyből tudtam fizetni. Létre is jött a domain. És úgy állítom ahogy akarom.

Utánna kerestem egy ingyenes szolgáltatót aminek a címe: www.newhosting.hu . nincs panaszom rá, tényleg 99%-os az elérhetésük. Gyors korrekt... Én úgy voltam vele, hogy kipróbálom az ingyenes tárhelyet. Hozzátársítottam a godaddy-n a tárhelyet a domainhez. Azóta tesztelem őket. Ha nem vagyok megelégedve az ingyenes szolgáltatással, egy mozdulattal kitörlöm a tárhelyet és keresek hozzá egy másik szervert... Biztosnági mentésem van az oldalról, szóval még nem is akkora meló.


Még egy két infó. a külföldi oldalakon mint a godaddy, lehet domaineket foglalni. Ilyen a .net; .com; .info (ami ráadásul olcsó (is volt mikor én kötöttem)).

Ha .hu-s címet szeretnél, azzal már papírmunka is jár (értelemszerűen a többit tisztán elektronikusan el tudtam intézni).

.hu-s cím menete:

1. lépésben keresel egy magyar domain céget (pl. domainabc.hu)

2. kitöltessz egy formanyomtatványt aláírásoddal, hogy milyen domaint szeretnél lefoglalni, ill. céges/magán jellegű az oldalad.

3. feladod postán

4. ahogy megérkezik a levél hozzájuk, és szabad a domain (és magáncélú a felhasználásra szeretnéd használni), felteszik a domain foglalásodat egy listába, ahol 2 hétig bárki megvétózhatja a fogalásodat (ezzel nem kell foglalkozni, sztem nincs ilyenel probléma, inkább a 2 hét a macera)

5. beüzemelik és társítják ők maguk a domaint a tárhelyhez.


Általában a .hu-s címet olyan szolgáltatóval kötik ahol a tárhelyet is lehet igényelni. Ha ezt nem így teszed, akkor miután tiéd a domain, és szerzel egy külön tárhelyet, írni kell egy levelet a (pl.) domainabc-nek, hogy ezt a domaint ehhez a tárhelyhez szeretném társítani, és az adminisztrációs kolléga mikor kénye tartja ezt módosítja.


Ezért én javaslom a külföldi címek + magyar ingyenes tárhely párosítást. Sokkal rugalmasabban tudod kezelni. Nah meg azonnal. Egyik este elhatároztam hogy ilyet szeretnék, másnap este már elérhető volt az oldalam. És mindössze 1$ ba került :)

2010. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
(nem kell az oldalamon reklámozni a tárhelyet kötelezően)
2010. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

.com 10$

.info 0.89$

.net 8.99$

.org 14.99$

.biz 5.99$

.us 2.99$

2010. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!