Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha egy .hu domain címet két...

Ha egy .hu domain címet két ember szeretné használni (pl. Antal és Károly), akkor tudják igazolni, hogy ez nem egy személynév?

Figyelt kérdés

Visszadobták a domain igénylésünk, mert az egyik keresztnév létezik vezetéknévként is. Hiánypótlást kérnek, hogy én vagyok Antal Károly, de erről szó sincs.

Antal és Károly szeretne használni a domain címet.


Tudjuk ezt valahogy igazolni?


2019. febr. 11. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

A kutyát nem érdekli, hogy mit és hányan akartok használni.

A domainnek egy tulajdonosa lehet, akinek a teljes nevére szükség van a szerződéskötéshez.

Semmilyen szerződést nem úgy ír alá az ember, hogy "Teca és Hugi"...

2019. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Domaint egy természetes vagy jogi személy igényelhet.

A természetes személynek van vezeték és keresztneve.


Ha több személy szeretne bejegyeztetni egy domaint, akkor:

* bejegyeztetik az egyik nevére, megbeszélik, hogy közösen használják, de ha nagyon el akarják kerülni a veszekedést, akkor egy ügyvéd előtt kötnek egy szerződést a közös tulajdon ( [link] ) megosztásról

* vagy alapítanak egy céget (például AK47 Bt. ;) ) és ennek a jogi személynek a nevére jegyeztetik be a domaint

2019. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azt hiszem félreértitek.

Természetesen csak egyikünk vagy a cégünk fogja aláírni a szerződést, de ez most mindegy.


A konkrét kérdés:

Visszadobták a domain igénylésünk, mert az egyik keresztnév létezik vezetéknévként is. Hiánypótlást kérnek, hogy én vagyok Antal Károly, de erről szó sincs, hiszen ez két keresztnév és nem egy név.

2019. febr. 11. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Továbbra sem világos miről beszélsz.
2019. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja értem!

Szóval be akarod regisztráltatni az antalkaroly.hu domaint, de a regisztrátor hiánypótlást kér,mivel azt gondolja, hogy az Antal Károly egy természetes személy (mint például Kiss Károly) neve.


Ezt a Domainregisztrációs Szabályzatra hivatkozva teheti meg:

"2.2.1 A domain-igénylő a delegálni kért domain nevét a jogszabályok és a Szabályzat keretei között szabadon választja meg, ugyanakkor a lehető legnagyobb gondossággal tartozik eljárni abban a tekintetben, hogy az általa választott domain név, annak igénylése, illetve annak használata más személy vagy szervezet jogait (pl. névkizárólagossághoz fűződő jogát, személyiséghez fűződő jogát, kegyeleti jogát, szellemi tulajdonhoz fűződő jogát stb.) ne sértse. A domain-igénylőtől elvárható, hogy a domain név megválasztása előtt ellenőrizze a cégjegyzéket, illetve a védjegy adatbázist[i]."

[link]


Ez esetben az Antal és a Károly tegyen egy közös hozzájárulási nyilatkozatot a regisztrátor felé, hogy ők beleegyeznek abba, hogy a személynevükkel egyező domain nevet regisztráljon a kedvezményezett.


Szóval egy ehhez

[link]

hasonló nyilatkozatot, csak két hozzájáruló féllel.

2019. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hiánypótlás helyett írd le ugyanezt a supportnak.
2019. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Beküldtem, jelzem, ha van fejlemémy az ügyben.

2019. febr. 11. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Na én is kíváncsi leszek a fejleményekre :)
2019. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elfogadták az indoklást, már csak alá kell írjam két tanú előtt.


Ui.: most visszaolvasva tényleg nagyon félreérthető lett a kérdés, bocsi. Igen, a példa szerint az antalkaroly.hu-t regisztrálnánk.

2019. febr. 13. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!