Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudok így header-t...

Hogy tudok így header-t hozzáadni az oldalamhoz? (HTML+CSS)

Figyelt kérdés

Felül van egy navigációs bár, ahol home, about stb gombok vannak.

Viszont amióta ezt megcsináltam, egyszerűen nem tudok header-t hozzáadni. (Egy fehér vagy valamilyen más színű sávot a navigációs sáv fölé)

Bárhogy is csinálom a .header-t a style-ban, egyszerűen nem reagál semmit.


A vízszintes navigációs sáv felül kizárja a header-t? Meg lehet valahogy oldani?


(Még csak kezdő vagyok, és nem találtam sehol megoldást rá)



2019. febr. 15. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A HTML és CSS forráskódot töltsd fel egy kódmegosztó portálra - hastebin, ghostbin, pastebin, codepen, jsfiddle,... - és a kapott linket oszd meg velünk, mert így nem látni mit csinálsz.
2019. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ilyesmiről beszélek:

[link]



Akárhogyan is próbáltam ez fölé betenni egy header-t, nem sikerült, nem reagál semmit rá.

Mint itt is látni:

[link]


Van egy fehér csík a nav bár felett, ahova be lehet írni 1-2 dolgot.

2019. febr. 15. 14:01
 3/5 Drone007 ***** válasza:

Összeütöttem neked egy egyszerű példát:

[link]


A lényeg, hogy az oldal elemeit szervezd konténerekbe: a felső részt header-be, vagy nav-ba, a fő kontentet a main-be, az alsó részt footer-be, vagy akár egyszerű divekbe is.

Ezeket aztán css-sel formázhatod kedved szerint.


A html és css működését könnyen megérheted, ha már működő oldalak kódját nézegeted, abból sokat tudsz tanulni.


Sok sikert!

2019. febr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)


Már csak egy problémám akadt.

A szövegeket elhelyeztem itt-ott az oldalon, viszont amikor be/ki nagyítom az oldalt, akkor a szövegek is mozognak össze-vissza.

Pedig próbáltam a position-nél absolute-től a fix-ig mindent.


Mi lehet a probléma? Lehet az, hogy pixelekben adtam meg a szöveg helyét? Hogy például alulról 600px, balról 150px-re legyen stb..

Százalékokban kéne megadnom ezeket az értékeket, hogy ne menjen semerre se a szöveg?


Sajnos elég lassan megy a dolog, órákat el tudok ücsörögni még a háttér beállításán is😅

2019. febr. 16. 09:51
 5/5 Drone007 ***** válasza:

Üdv!


Nem szerencsés dolog egy oldalon a szövegeket fix pozíciókba állítani (kivéve a popup üzeneteket), mert nem mindenki nézi ugyanazon a felbontáson az oldaladat, és így más felbontásokon máshol jelenik meg az, amit egy bizonyos helyre terveztél.

A weboldal tervezését mindig egy ún. drótváz megtervezésével kezdjük, amiben rögzítjük, hogy az egyes dobozok hogyan fognak egymáshoz képest elhelyezkedni. Eztek a dobozok fogják tartalmazni a weboldal elemeit, mint a fejléc, menü, oldalsáv, központi tartalom, különböző modulok, lábléc,...

Az egyes dobozokat különböző html elemekből építjük fel (nav, header, footer, main, div), amiket css-sel formázunk meg, de csak a legritkább esetben használunk abszolút pozícionálást a szerkezet létrehozásakor. A méretmegadást ajánlatos pixelben vagy em-ban megadni, de próbálhatsz ún. fluid oldalt is létrehozni, aminek a méreteit százalékban adod meg. Ez utóbbit nem javaslom, mert egy túl széles monitoron iszonyú bénán néz ki.


Javaslom nézegesd a neked tetsző weboldalak forráskódját, abból rengeteget lehet tanulni.

Ajánlom a tervezéshez a Bootstrap megoldásait (de jó ha használat előtt azokat is megpróbálod megérteni, mi miért működik úgy ahogy).


Sok sikert!

2019. febr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!