Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kezdhetnék el weblapkés...

Hogyan kezdhetnék el weblapkészítést tanulni?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék megtanulni weboldalt készíteni. Hogyan vágjak bele? Hol találok ingyen oktatóanyagot? Milyen felületen érdemes nekikezdeni? "Próbaoldalakat" mivel, hogyan hozhatok létre "láthatatlanul" és hogyan tegyem később publikussá?

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. júl. 20. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A neten rengeteg tananyag van, ha tudsz angolul. HTML, CSS, és Javascript legyen az alap! Az oldal úgy lesz láthatatlan, ha nem töltöd fel sehova.
2019. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felteszed a gépedre a XAMP-ot vagy WAMP-ot (nem tudom melyiket fejlesztik még).

Rákeresel tutorial-okra, PHP, java, javascript, css, html, ajax stb...

Írhatsz honlapokat, melyek saját gépeden futnak, adatbázisokat kezelnek, felhasználó tud regisztrálni, van e-mail küldési form stb-stb-stb.

2019. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a www.w3schools.com-ot, rengeteg hasznos dolog van, live preview-ek, html, css, javascript.. mindenből valamennyi :D persze később jó ha kibővíted ismereteid, de kiindulásnak több mint elég.
2019. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én éppen most a napokban telepítettem fel a XAMPP szervert.

Már van alapismeretem HTML, CSS és PHP-ból.

Most tesztelgetem a Joomla és hasonló tartalomkezelőket.

2019. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is tanuld meg a weblapkészítés alapjait: HTML, CSS, JavaScript

Ezekhez ajánlom a W3SCHOOLS oldalt:

* [link]


Ezek utána döntsd el, a front-end (kliensoldal) vagy a back-end (szerveroldal) résszel szeretnél foglalkozni a későbbiekben.


A front-end inkább a weblapok grafikáját jelenti, a weboldalak kinézetét.

A back-end rész a háttérmunkálatokat végzi, ezt nevezik inkább programozásnak.


Ha a front-end részét választod, akkor ajánlott egy HTML / CSS keretrendszer elsajátítása pl. Bootstrap

JS keretrendszernek pedig a React vagy az Angular.


Ha a back-end részével foglalkoznál, akkor tanulj meg egy szerveroldali nyelvet: PHP, ASP.NET, NodeJS express keretrendszerrel


Tanuld meg az adatbázisokat, a szerveroldal kommunikál velük. (MySQL, MongoDB)


Ha a real-time, azaz valósidejű weblap programozás érdekel (pl. online játékok: * agar.io , chat: * [link] ) akkor a WebSocket technológiát sajátítsd el.


Ezenkívül ajánlott valamilyen IDE használata, GIT használata; hálózatok, OSI modell, DNS, TCP/IP ismerete


---------


Kezdésnek tedd fel az XAMPP programot, hogy kezdő weblapokat készíts. Ha publikussá akarod tenni akkor fel kell rakni egy webtárhelyre, és venni kell hozzá egy domain nevet hogy elérhessék.

A webtárhely alap esetben fizetős, de van pár ingyenes is, amihez adnak FTP hozzáférést pl. ( * [link] , * [link] )

2019. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2019. júl. 23. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!