Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Leegtem a szoliban mit tegyek?...

Leegtem a szoliban mit tegyek? Bebatnulok vagy az eddigi szolizasaim karba mennek?

Figyelt kérdés
Ma voltam masodszorra szolariumba (regebben is jartam) elsonek 6 percre mentem lett egy kis alap szinem valami latszodott utana 2 nap mulva mar 9 percre mentem be es most piros a borom es viszket egy kicsit! Mikor mehetek ujra szolizni? Es bebarnulok vagy hamlani fogok? Mennyi ideig tart ez ? (Nem annyira piroa a borom) es hogy szolizzak ezutan? Megint kezdjem 6 percel es utana? Mert hulye fejjel egybol 9re mentem...megis lett az eredmenye!!

#leégés #szoliba
2019. júl. 24. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én világos bőrömmel 5 percre mentem. Kezdésnek mindig 5 percet ajánlanak. Legalább 3x menj 5 percet, utána emeld fel 8 percre még 3 alkalommal, és utána megint emelhetsz 2 percet ha úgy érzed. Szolizás nem egyik napról a másikra megy. A fokozatosság a lényeg. Persze hogy leégsz. Ne akarj egyből barnulni, mert nem fog menni. Használj szolikrémet és minőségi szoliba menj. A szolizások között meg teljen el legalább 2-3 nap, mivel nem egy nap alatt fejti ki a hatását.


Tehát a lényeg: Mivel sérült a bőröd és eleve rosszul kezdted, ezért kezd elölről az egészet. Kezdésnek mehet 5 perc legalább 2-3 alkalommal.

Ha már kevésnek érzed az 5 percet mehetsz 8 percre. Szintén legalább 3 alkalommal, de ha több az se baj.

Ha megint emelni akarsz, akkor innentől ajánlatos 2 perceket hozzáadni. Tehát kb a 7.-8. alkalommal mehetsz 10 percre úgy, hogy biztos nem fogsz leégni.

Ha nagyon világos fehér, leégésre hajlamos bőröd van, akkor még ennél is tovább kellene hogy tartson, és méglassabban emelni a perceket.


Több évig jártam csokiszoliba és egyszer sem égtem le. Szeplős-fehér bőröm van és könnyen leégek a napon. A megoldás számomra a szolikrém és a fokozatosság volt.


Még egy fontos: ha legalább 2 hetet kihagytál két szolizás között, akkor érdemes pár percet visszább venni a korábbinál. Tehát tegyük fel eddig 10 percre mentél, de lebetegedtél és kihagytál 2 hetet, akkor kövi alkalommal érdemes 7 percre befeküdni. Ha egy hónap is eltelt és kikopott eléggé a színed, akkor elölről kell kezdei a folyamatot, tehát vissza kell menned a legelejére az 5 percre.


Szolikrémet csak olyat vegyél, ami bronzosítót tartalmaz. Nekem szolis csaj mondta, hogy csak azokkal lehet jobb eredményt elérni. Itthon most egy 200x-os bronzosítóm van. Sokáig Australian gold-ot használtam.


Sok sikert a szolizáshoz! :)

2019. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A bőrödet kend körömvirág krémmel, mert az kifejezetten erre jó. Ha az nincs, akkor a testápoló is jó. Ha már megszűnt a viszketés és a bőrpír, akkor mehetsz és kezdheted elölről az egészet.
2019. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyíregyházán a Kaméleon szolariumba jarok! Mindig alloba megyek a fekvot nemszerettem soha! Koszonom a tanacsokat megfogadom :) meg egy kerdes a gyorbarnitas jobb vagy a melybarnitas? Es miiert??
2019. júl. 24. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyorsbarnítással hamarabb eléred a kívánt színt, ez főleg a szín kialakításában segít. Ha már elértél egy kívánt mélységű színt, akkor mélybarnító ajánlott, ugyanis a gyosrbarnító hamarabb kopik. A mélybarnítóval tovább maradsz barna, de ezt inkább annak ajánlják, akik már elérték a kívánt színt vagy már közelítenek hozzá. A gyorsbarnító tudtommal hamarabb is kifejti a hatását, míg a mélybarnítónak kell legalább 2 nap, hogy lezajlódjanak a bőrben a folyamatok.
2019. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányok! A szolizás már nem divat. A természetességé a jövő!
2019. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!