Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bha hámlasztóval kapcsolatos...

Bha hámlasztóval kapcsolatos segítség?

Figyelt kérdés

hogy kell pontosan használni?

illetve kell mellé még valami egyéb?(arclemosó,bőrradír,hidratáló krém stb,stb)

nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz :D



2019. aug. 15. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már meglévő rutinba kéne beilleszteni, tehát ha most nem használsz semmit a felsoroltak közül inkább azzal kezd, mert önmagában egy hámlasztó megfelelő hidratálás és fényvédelem nélkül tönkretenné a bőröd. [link] ezt ajánlom hogy olvasd végig, van az oldalon alap rutinnal kapcsolatos cikk is ami hasznos lenne neked
2019. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Még valami, hogy ne bha-val kezdj, hanem aha-val. És alacsonyabb százalékost válassz(2 korul). Ha bevalik, akkor kiprobalhatsz más típust és százalékost.


Egyébként este érdemes használni. A sorrend lemosas, tonik, hamlaszto, hidratáló. Másnap reggel nem szabad használni a hamlasztot, helyette fenyvedos arckrém kell. Meg nem szabad hamlasztoval napozni és szolariumozni.


Borradir meg nem kell, ha hamlasztasz.

2019. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem értem miért kellene bha helyett ahaval kezdenie! Épphogy az aha tesz fényérzékennyé-fényvédő kiemelten fontos az aha-nál!!

Amit az 1. írt azzal egyetértek, emellé legyen fényvédő( min. Spf 30as)+egy jó arckrém. A radírozással együtt ne használj kémiai hámlasztást. És amit a 2. rosszúl írt: lehet este/reggel hasznalni. Napszaktól függetlenül, hiszen fényre nem érzékeny. ( Nem úgy mint pl. a retinol, ami oxidálodik.) Az aha is használható reggel, mivel közel 1 hétig tesz fényérzékennyé az utolsó használat után, szóval fényvedő kell utána így is úgy is- fényérzékenyít, de nem fényérzékeny anyag!! A fényérzékeny=fény hatasra bomlik, oxidálodik.


Használat: 2%-ig vannak bhak, én egy 1%ossal kezdenék mondjuk, fokozatosan szoktasd hozzá a bőröd, kezdetben heti 2x használd, ha úgy érzed ezt később emelheted, ahogy a %ot is. Sorrend: 1.bha, utána lehet szérum, majd hidratáló, majd fényvédő. Szemkörnyékedet hagyd ki! Először végezz kézprobat, hogy vált-e ki allergias reakciót. Amit en tudok ajánlani kezdőknek az a cosrx bha ( a százalék valójában kevesebb, csak azért van rajta annyi feltüntetve mert szalicilsav származékot is tesznek bele a koreaiak, de ez egy gyengéd hámlasztó, jók az összetevői: niacinamideot is tartalmaz- ami a ceramid szintézist serkenti a bőrben, tehát ellenállóbbá teszi, és pórusok, pattanások mérsékelésére is hasznos, ráadásul olyan antioxidáns ami nem fényérzékenyíti a bőrt).

2019. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem értesz hozzá, inkább menj el kozmetikushoz! Nem játék a hámlasztás, nagyon durván tönkreteheted vele a bőröd.
2019. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Gondos utánaolvasással orvosolható a hiányos tudás. Ha betartod a szabályokat no problem. Én is képesítés nelkül hámlasztok, mint megannyian, és 1x sem hámlasztottam túl. Az otthonra kapható hámlasztók különben meg nem olyan sok %osak, persze ha nem tartod be az előírásokat azzal is túl lehet hámlasztani, ill. mint mondtam gyengéddel kell kezdeni . De szakemberek használnak ezeknél időszakosan nagyobb százalékosakat is.
2019. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat


akkor önmagában a bha+ fényvédőt nem éri meg használni?

2019. aug. 18. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy hidratálo sztem nem ártana, főleg a hámlasztó után lenne jó hidratálni.
2019. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az hogy nem éri meg, hanem kiszárítana. Hidratálót is használj, úgy mehet
2019. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

mondjuk akkor heti 2 bha+hidratáló(gondolom a hidratáló mehet minden nap)

reggel meg fényvédő(ezt elég napi 1x használni?)


így jó lesz?

2019. aug. 20. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó, de én arclemosó(-tisztítóval) kezdenék, utána tonik (bár ezt elhagyhatónak írják), majd hámlasztó és hidratáló.


Fényvédelemmel kapcsolatban ajánlom ezt a cikket: [link]


Talán a fizikai fényvédőket jobbaknak írják a kémiaival szemben, de nincs még kielégítő tudásom e téren, érdemes ennek is jól utána olvasni.


Ezen felül is érdemes a skinsmart oldalát böngészni, ahogy már más is javasolta előttem.

2019. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!