Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért pattog ki a lábam...

Miért pattog ki a lábam borotválás után?

Figyelt kérdés

Új borotvát használók minden alkalommal, aloe verával bekenem utánna de mégis mindig kipattog...

Egyáltalán nem szép így a lábam

Igaz 2naponta borotválom mert ha már borostás akkor muszáj vagyok

Valaki valami hasznos dolgot?!

Köszi



2019. aug. 16. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Korábban is volt ilyen gondod? Mert nem mindenki alkalmas a szőrtelenítésre. Tesóm is mindig kipattog, benő a bőre alá a szőr, tiszta seb a lába... neki végül a lézeres szőrtelenítés jött be (IPL?)


Esetleg még tipp, hogy a szőr növésével megegyező irányban borotváld! Persze így nem lesz olyan sima, de még mindig jobb, mint a hegek.


Aloe vera pedig a legjobb rá! 🙂

2019. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyilván az összes krémet nem tudtam letesztelni, de többet próbáltam és kipattogtam tőle, pedig máshol olvastam, hogy másnak segít. Hiába az aloe vera. Nekem ami bevált:

Rendszeres bőrradírozás, de nem közvetlen szőrtelenítés után, mert attól szintúgy kipattog, sebes lesz, stb. Viszont már közvetlen előtte nincs ilyen problémám. Én fürdőszivaccsal szoktam, de még egy durvább törölköző is megteheti, persze ha utána nem szőrtelenítesz :)

Előtte én szoktam kellemesen meleg vízben kb 10-15 percet áztatni, ezt jó körülbelül betartani. Borotvát én rendszeresen nem cserélek, csak akkor, hogy ha már nem kellően éles. Használat előtt pedig minden alkalommal vagy fertőtlenítővel vagy forró vízzel lemosom. Sima vizesen sose csináld, én szimplán tusfürdőt vagy balzsamot használok.

Szőrtelenítés után hideg vízzel szoktam öblíteni és nem törölközök, max tapogatom vele. Aztán pedig csak hintőport fogadta idáig el a bőröm.

Még időzítéssel kapcsolatban annyi, hogy közvetlen utána nem érdemes nadrágot felvenni pár óráig, főleg nem beleizzadni. De kb fél-1 nappal később már simán mehet rá testápoló. Az se jó ha túl száraz a bőröd.

De én már otthoni IPL készüléket használok, ehhez is kell borotválás. Látszódik szerencsére a hatása :)

2019. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Használj borotválás előtt bőrradírt, nekem az segített
2019. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!