Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vagyok este pattanásosab...

Miért vagyok este pattanásosabb mint reggel? Többi lent?

Figyelt kérdés

Na szóval. A bőröm zsíros de helyenként száraz. Kevert. 18/L 11 éves korom óta vannak vattanásaim az első pár évben azaz undi gennyes most az nincs csak az a "ciszta" nevü ami elösszőr dudor majd fáj és piros. Ebből van pár db. És ehhez jön rengeteg ilyen zárt komedo (asszem így mondják) az orcámon. Az államon orromon homlokomon és az orr mellett közvetlen pedig ez a miteszer (nyitott komedo?) Ami így elfeketedik. Erre tapaszt használok ami tök jó csak nekem kicsit drága minden nap.

De akkor a fő kérdés már vagy egy éve minden este tiszta vizzel mosok arcot csak víz minden készítmény szárít és nagyon hámlik a bőröm tőlük. Majd ez után neogranormonnal kenem be az egészet vékonyan nem úszik benne az arcom. Reggelre el is tűnik kicsit a pirosság egész vállalható az egész de a nap folyamán elkezd egyre csúnyább lenni. Reggél még sima estére meg pici kitüremkedések lesznek rajta. Este aztán megint neogranormon reggel szép aztán...stb. nem vagyok se izzadós se nem leszek koszos ennyi időn bellül. Nem tudom miért. Lehet hogy a stress? Van aki így járt mint én? Tapasztalatok ötletek? Előre is köszi.



2019. aug. 31. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jól teszed hogy ,neogranormonnal kened , mert sok mindenre jó én is használom pattanásokra sebekre , heggekre.

Itt az a kérdés inkább , hogy szoktad e kitisztítani/tisztíttatni a pórusaidat , vagy sem. Ha már a pórusaidba valami odatelt (genny,mitaszer), akkor az körülbelül úgy vielkedik mint egy "idegentest" a húsban. Gyulladást , duzzadást , pirosodást okoz , a baktériumok telephelye. Úgy kellene lekend , hogy már alapjáraton , megszabadultál a mitaszer nagy részétől és a gyennyes pattanásoktól is( ha magadnak természetesen csak sterilen csináld, és ne túl erőssen nyomd) ha rákened utánna a neogranormont , elkezdi elősegíteni a sebgyógyulást . Napközben , sok porral és minden egyébbel érintkezik a bőröd , az arcod termeli folyamatosan a "zsírt" és a por kosz eléggé közvetlen a bőrödre mászik. Ez okozhatja azt hogy tovább gyullad.

Nem tudom hogy sminkeled e magad .ez a következő dolog.

Mivel 18 vagy és problémas , feltételezem hogy kensz rá valamit miko kimész az utcára. Abban az esetben ha fested magad , akkor én nagyon nem ajánlanám a "rendes alapozót" , sem púdert . Lélegzik ott is a bőröd , de a problémás bőr kicsit odafigyelést igényel , meg kell választani mit használunk , hogy ne rontsunk a helyzeten.

Én mikor ennyire csúnyán voltam pattanásos ,kimenni az utcára csak nem akartam úgy naturban, fogtam magam vásároltam az avon "pattanás elleni "termékeiből korrektort , színezett bb hidratáló krémet , és hipoallergén púdert ami abszolut nem tömítette a pórusaim csak felszívta az olajat. Ezek a termékek olyan anyagokkal voltak vegyítve , mint pl a szalicilsav , ami nagyon jó pattanások ellen. Míg napközben az arcomon viseltem azt tapasztaltam , hogy a pattanásaim neem fájnak , csökken a pirosságuk , és a gyulladtságuk.

2019. aug. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sima vízzel nem lehet rendesen arcot mosni mert nem távolítja el a szennyeződésket. A neugranormon pedig egy nagyon zsíros, olajos krém.

Keress egy gyengéd arctisztítót (én a cerave hydrating cleanser-t használom), a pattanások/miteszerek ellen egy bha-s hámlasztót és valamilyen vízpótló terméket is (hialuronsavavas vagy aminosvas szérum, hidratáló tonik). Neugranormont este használd ha nem akarod kihagyni de reggel mindenképp most le arctisztítóval, majd használj egy könnyed hidratálót.

2019. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!