Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ronda vagyok és átlagos. Mit...

Ronda vagyok és átlagos. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval tudni kell hogy van egy fullos barátnőm. 11.-esek vagyunk és egész 9. eleje óta minden fiú rá van cuppanva. Be kell valljam, baromi féltékeny vagyok rá mert nem arról a tipikus esetről van szó hogy szép, de butácska, hanem igenis van sütnivalója. Alapjáraton elég önbizalom hiányos vagyok és már lassan egy éve azt veszem észre hogy ez a féltékenység a barátnőm iránt egyre csak erősödik és egyre jobban elkeseredek miatta. Van hogy hazaérek és síró görcsben török ki, mert annyira csúnyának és hülyének érzem magam mellette. Míg nekem senki bizalmasom nincs rajta kívűl akivel mindent megoszthatok, ő napok alatt kerül olyan lelkizős kapcsolatba fiúkkal, amilyenbe én évek alatt sem fogok. Igazából nem az a vágyam hogy körberajongjanak mint ahogy őt, csak egy normális tartós kapcsolatot szerernék, egy társat akivel mindent megoszthatok. De ilyen külsővel, személyiséggel és önértékeléssel kevés esélyt látok, sőt. Nem igen látok magamban semmi értékeset, csupa olyan tulajdonságaim vannak amik bármelyik más emberben megtalálhatóak, tehát még azt se mondhatom hogy majd a belsőm talán megfog valakit. Eddig senkinek sem jöttem be, még nem is csókolóztam, de van egy érzésem hogy nem is fogok, egyedül múlok ki. Ti mit tennétek a helyemben?

2019. szept. 26. 21:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Most veszem észre hogy full más kategóriába tette ki. (bocsi)
2019. szept. 26. 21:08
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Sürgősen tegyél rendet a fejedben. Nagyon egyszerű: ha pont veled van ez a fullos csaj, és nem a többiekkel, akkor valamit csak tudsz amit ők nem. Nyilván se nem vak se nem hülye a csaj, nem lenne veled ha minden ujjára kapna nálad jobbat. Csak gondolj bele, mégsem lehetsz te olyan rossz pasi.
2019. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ne hasonlítsd magad másokhoz, sosem lesz jó vége. Mindenkinek más tempóban telik az élete.


Az hogy átlagos vagy, nem baj. Ha rondának érzed magad, tegyél ellene! Járj edzeni, adj magadra, külsődre stb.


"Nem igen látok magamban semmi értékeset"


Na ezt azért ne mondd, még a vilag leggonoszabb emberéről is lehet mondani legalább 5 jó dolgot.

Vedd a fáradtságot, és írj le 5 tulajdonságot, amit szeretsz magadban, amiben jó vagy. Akármilyen kicsi-vagy nagy is az, írd le.


Ha meg ilyen szinten van az önbecsülésed, lehet érdemes lenne elmenni pszichológushoz. Nem gáz oda menni, én is voltam már többször.


Sok sikert

2019. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
89%
Kedves kettes szerintem itt úgy érti a barátnőt mint egy lánynak a baráti alapon barátnője mivel egy lány írta a kérdést. Értő olvasás
2019. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

(most visszaolvastam a szöveget és nagyon az jön le hogy én a csávója vagyok, de lány vagyok és a barátnője, csak hülyén fogalmaztam :D)

Utolsó, neked a pszichológus mennyit segített?

2019. szept. 26. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Huu hát őszíntén én a helyedben minimalizálnám a kapcsolatot ezzel a lánnyal, megpróbálnék kicsit elszakadni tőle és sajàt magammal foglalkozni. Mert ez a kapcsolat akárhogy is nézzük, nagyon rossz hatással van rád, teljesen lerombol lelkileg. De próbálj meg vele nem annyit foglalkozni, nem beszélni túl sokat. Öltözködj csinosan, sportolj, hozd magad a legjobb formádba. Olyan nincs hogy ronda lány. Aki ronda lánynak hiszi magát az vagy önbizalomhiányos, vagy csak egyszerűen nem ad magára eléggé. Egy lány arca lehet akármennyire “csúnya”, ha csinos és ápolt, foglalkozik magával, akkor őt már eleve nem fogja senki sem csúnyának titulálni. Ugyanez igaz fordítva is a “szép” arcú lányokra. Meg hát ott van az is, hogy a szépség relatív. Ki határozza meg, hogy mi a szép? Csak te magad. Mindenki máshogy van összerakva, de ha arra törekszel, hogy mindig a legjobbat hozd ki magadból, hidd el, senkinek nem fog feltűnni, hogy most épp neked vagy a barátnődnek szebb az orra vagy az szeme. Ha pedig az alakod nem tetszik, azon mindig tudsz változtatni. Ha butának érzed magad, keress dolgokat ami érdekel, olvass utánuk, bővítsd az ismereteidet a világról, okosan, átgondoltan foglalj állást megosztóbb témákban is.

Az meg, hogy a fiúk kire tapadnak, egy teljesen már kérdés. Lehetsz te Victoria’s Secret modell is, talán még akkor se ismerkednének veled ezek a fiúk. Ebben a korban túl éretlenek, buták, és arra mennek akit esendőbbnek látnak. Nehogy azt hidd, hogy a tizenéves fiúk komolyan lelkizni akarnak a lányokkal.. A komolyabb, okos lányoktól/nőktől inkább csak megijednek, elveszik az önbizalmuk és a magabiztosságuk. Úgyhogy szerintem korántsem olyan szuper tökéletes ez a barátnőd, mint ahogy te azt gondolnád.

Nem vagy semmivel sem rosszabb nála. Kicsit lazíts és tölts több időt magaddal:)

Ha pedig komoly kapcsolatot szeretnél, egyértelműen ne a tizenévesek közül várd a megfelelő partnert.

2019. szept. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kicsit legyél külön tőle és keress más barátokat is. Ez segíteni fog a szemelyiségfejlödésben is. Amúgymeg keress magadnak hobbikat. Akkor már több vagx ha érdeklődsz valami iránt és ott akár még ismerkedhetsz is, ha pl sport vagy szakkör. A pszichologus jó ötlet. A külsődet meg alakítsd át. Legyen jobb stílusod, ami neked tetszik. Sminekld magad, adj a külsődre. És tényleg találj magadnak dolgokat amiket szeretsz. Vagy ha tényleg ez a lány nálad a topp követendő oélda akkor hát próbálj rá hasonlítani...nem mondon, hogy ez a legjobb megoldás de hátha
2019. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!