Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Otthon csináltok pakolást?...

Otthon csináltok pakolást? Milyet? És hogyan készítitek el? Mire használjátok? Mennyi ideig van rajtatok? És ha például hajpakolást csinálok, akkor a tojásnak a fehérjét vagy a sárgáját kell belekeverni? És miért?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
és épp ma kentem tojást a hajamra:D és összekevertem a sárgáját meg a fehérjét és ugy tettem rá kb 20 percre.. de anniyra sztem nemjo mer olyan fura "tojásos" szagú lett a hajam xdd arcra meg clean&clear vagy tejföl meg élesztő keverékét ;) jo a patikra legalábbis nekem
2010. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én heti egyszeri hajmosásnál: 1 tojássárgája és 3-4 evőkanál méz. Illatos és lágy lesz tőle a hajam. :) 1 óráig kell a hajon hagyni, aztán alaposan lemosni. Nem tudom, de minden helyen eddig száraz hajhoz a sárgáját írták...
2010. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm! :D
2010. júl. 18. 22:33
 4/8 anonim ***** válasza:
2. kommentelő vagyok, és igazán nincs mit. :) Remélem tudtam valamennyit segíteni. Azt gondolom, ez egy eléggé olcsó-elérhető és egyben hatásos keverék. Mielőtt elefeljtem, az arcomra is rászoktam kenni, és arra is nagyon jó. :)
2010. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,nagyon sokat segítettél...

A méz amúgy nem ragad? Attól jó illatú lesz a haj? Vagy csak elveszi a tojás szagát?

2010. júl. 19. 00:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Örülök neki. :) Hát nem mondanám ragadósnak, esetleg addig, amíg a hajon van. Utána eléggé könnyen kijön a hajból, alaposan ki kell öblíteni. A tojás-sárgája és méz keverék pedig kimondottan édes, finom illatú, de a fehérjét azt hagyd ki mindenféleképpen. Az oldalokon, ahol ezt olvastam, mindenhol azt írták, hogy 1 óra minimum szükséges ahhoz, hogy hasson. Én fürdősapkát és törülközőt is szoktam rátekerni, a melegtől még hatásosabb. Egész éjszakára is fent lehet hagyni, ellenben akkor számítani kell a másnapi hajmosásra. Egyébként én 1,5 óráig, heti 1 hajmosás után alkalmazom. Elvileg száraz típusú hajra van, az enyém nem teljesen száraz, de nem vetem észre azt, hogy túltáplálná a hajat. :) Ja igen, törülköző száraz hajra kell kenni. :)
2010. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon köszönöm! :D :D
2010. júl. 19. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia. Előző, újabb pakolási tipp, ezúton arcra, ismét tojással. :)


Egy tojásra lesz szükséged.


1. Tisztísd meg az arcod.


2. Válaszd két külön edénybe a tojásfehérjét és tojássárgáját.


3. Vedd magad elé a tojásfehérjét. Verd habosra, majd vidd fel az arcodra. Várd meg, amíg megszárad az arcodon. Ez eltarthat pár percig. Végezetül töröld le.


4. Most vedd magad elé a sárgáját, nyomd szét, majd kend rá az arcodra. Ismét várd meg, míg megszárad az arcodon, majd töröld le.


5. Az arcodat finoman masszírozd át egy nagyon kicsi hidratáló krémmel.


6. Végezetül jéggel enyhén dörzsöld át az arcod.


A tojásfehérje tisztít, fiatalítja az arcbőrt. A sárgája hidratál, a jég pedig összehúzza a pólusokat. :)

2010. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!