Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen praktikák vannak a...

Milyen praktikák vannak a hajnövekedésre?

Figyelt kérdés

Hiába növeszteni a hajamat, a vállámtól tovább nem nő. Ha pedig már váll alá ér egy kicsit, akkor azt a pár centit X időn belül muszáj levágatni, mert csak pár szál fityeg és el van töredezve, de próbálom azt is minél kevesebbszer.

Szedek hajvitamint, és heti 2x mosom a hajam, nem vasalom, nem göndörítem és sokszor nem is szárítom. Már mindent próbáltam, de semmi. Egyszerűen nem akar nőni. Ennek már 10 éve.


Az év elején tetettem fel póthajat mikrogyűrűvel , elvileg nem roncsolja a hajat, és nő alatta, de ez nem így volt. Nem nőtt alatta és roncsolta is. De pár hónap alatt újra ugyanolyan lett a hajam.


Nem szeretem a rövid hajat, nem áll nekem jól. Amikor póthajam volt 5x olyan jól néztem ki.


Rengeteg embert ismerek, aki festi is a haját, vasalja, göndöríti folyamatosan, mégis az igazi haja is a derekáig/fenekéig ér.


Mit tudnék tenni?



2019. dec. 4. 13:25
 1/2 Isene válasza:
51%

Bizonyosodj meg róla, hogy a samponodban milyen összetevők vannak. Próbálj olyan sampont venni, amiben nincsen semmilyen szulfát, mert az nagyon kiszárítja a hajat és sokkal inkább töredezik tőle. És arra is figyelj, hogy legyen benne valamilyen növényi összetevő, például aloe vera. Amit én használok, az a Mannának a száraz hajra való samponja. 2500 Ft, de nekem abszolút megéri.


(Az én hajam is baromira gyenge volt, és töredezett.)

Amondó vagyok, hogy ne használj semmilyen hajbalzsamot, mert az megváltoztatja a hajad szerkezetét, és mivel a legtöbb hajbalzsamban sok kémiai anyag van, roncsolni fogja a hajadat. Helyette inkább próbálj természetes hajpakolásokat készíteni. Én zabpelyhet főzök, majd leszűröm. A leve ilyen sűrű és fehéres lesz, és azt öntöm a hajamra. Kb 10 percig rajtahagyom és sima vízzel mosom le. Cinket tartalmaz, ami a hajnak fontos, plusz antioxidáns is, növény lévén.

A Manna sampon viszont önmagában szárított, de amióta avokádó olajat rakok hozzá, tökéletesen hidratál. Azt csinálom, hogy pici adagokat nyomok a kezembe, és 3-4 csepp avokádó olajat rakok rá majd a kezemmel összedolgozom és azzal mosom a hajam.


A haj és a bőr számára is fontos, hogy megfelelő pH értékű dologgal mossad.A haj és a bőr pH értéke 4-5,5 között van, tehát olyan dolgot vegyél, amin ez is fel van tüntetve (a Manna a leírásban leírja, hogy ideális pH értéke van a samponnak).

A zöld teától gyorsabban fog nőni a hajad. Nem ajánlom olyan gyakori használatra, akinek száraz a haja mert kicsit szárít.

Van akinek a fermentált rizsvíz is bevált hajnövesztésre, nekem nemannyira.


Ne hagyd a hajadat magától megszáradni! A vizes hajszálakban a kutikulák nyitottak, és a haj nagyon könnyen sérül. Tehát ne fésüld vizesen a hajad, és ne aludj vizes hajjal.

Érdemes pamutpólóval törölni a vizes hajat, és azt is csak úgy, hogy felitatod róla a vizet, nem dörzsölöd. Egy sima törölköző bánthatja a vizes hajat. Így kevésbé is fog szállni a hajad.


Hajbalzsam, nemkimosós kondicionáló helyett hajszárítás után kenj a hajadba valamilyen hidegen sajtolt (mert csak azokban marad vitamin) növényi olajat. Mindenkinek más válik be, ilyen lehet pl avokádó olaj, olívaolaj, szőlőmagolaj, jojobaolaj, neem olaj, kamélia olaj. Nekem eddig a kamélia olaj vált be a legjobban (kb 1500 Ft/50ml, de nekem megérte). Napibio.hu-n lehet olcsón venni ilyen hidegen sajtolt olajakat.


Remélem tudtam segíteni.

2019. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szmuki válasza:

Szia. Nekem ami segített azt avram yt csatornáján megtalálod. Nem vasaltam,nem szárítottam csak nagyon ritkán hideglevegővel,göndörítést azt mai napig hanyagolom. Fejmasszázs mindennap 10-15 perc. Nem dörzsöltem/dörzsölöm törcsivel mert akkor a legsérülékenyebb és törik csak felitattam. Beszereztem egy selyem párna huzatot. Hajmosási rutinom is ide biggyesztem


:hajmosás elött kifésülöm,megmosom langyos vizet kell alkalmazni mert a hideg és a meleg egyaránt káros,felitatom a vizet egy ritka fogú fésűvel alulról felfelé haladva kioldom a csomókat fontos h ne hajkefével csináld,teszek rá hajolajat és ha egészen meleg van a lakásban akkor nem tekerem törcsibe csak hagyom megszáradni. Vékonyszálú válligérő ,töredezett volt a hajam. Mára már csípőmig ér,de ezis egyénfüggő hogy alapjáraton milyen gyorsan nő a hajad. Ajánlani tudom még a mézet,ricinusolajat,kókuszolajat.Tojásos pakolásokat nem szeretem mert át veszi a hajam a szagát és nagyon büdös lett. Ne ragadj le 1 féle samponnál én minden hónapban váltogatom őket. Szilikonosat kerüld mert az csak egészséges kinézetet kölcsönöz de nagyon káros és roncsol. De neten több helyről néztem össze én is a dolgokat,nekem a helyes hajmosás volt a kulcs nyitja mert az elötte nem is tudtam plusz az alap hőformázos dolgok. Eleinte heti3x csináltam pakolást ,mostmár csak hezi 1x.

2020. márc. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!