Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha besózom a fejem, az jó...

Ha besózom a fejem, az jó korpásodás ellen?

Figyelt kérdés

2019. dec. 17. 21:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jobb mont a korpa
2019. dec. 18. 17:40
 12/18 anonim válasza:
100%

Hölgyeim, és uraim: Nekem is volt korpám. Nem ennyire intenzív, de volt, és utáltam. Miután a probléma csak télen ütötte fel a fejét, összefüggést kerestem és találtam. A nyelöcsövem meg a kézbőröm is kiszárad a fűtésszezonban, és arra jutottam, hogy mi van, ha egyszerűen kiszárad fejbőröm is. Bekentem a fejbőrömet is sűrű testápolóval (Balea) pár naponta egy hétig, majd egy óra múlva hajat mostam. Csodák csodája, a viszketés, meg a korpa megszűnt. Rövid hajam van, de szerintem hosszú hajúak is kipróbálhatnák, rizikó nincs benne. A testápoló ártalmatlan a hajra nézve.

Remélem segítettem.

2019. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 nemma válasza:
80%

A só nem elég, ecetet is kell rá locsolni!


A módszer a következó:


5kg só, 1 liter 20%-os háztartási ecetet keverj el egy nagy edényben, rakj bele egy csipetnyi fahéjat, és a masszát kapard rá a fejedre. Figyelj, hogy mindenhova jusson belőle, és mire végzel, egy sókéregnek kell lennie a búrád körül.


Na, ezt hagyd fenn 7 napig, és közbe minden nap mondj el egy Ady verset hangosan a tükör előtt (köztudott, hogy Ady Endre, életében sosem volt korpás), ez majd elülűzi a korpa-vírust.

Ha letelt a 7. nap, egy seprű nyelével törd fel a kérget, és hántsd le a fejedről.


Tuti módszer, ezután már sosem lesz korpás a fejed többet. Nálam mát háromszor is bevált.

2019. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

A só nagyon sok mindenre jó. Az emberi élet épp annyira elképzelhetetlen nélküle, mint víz nélkül.

A bőrgyártásban, ha el akarják távolítani bőrről a fölösleges szőrt, sós vízben áztatják. Ezt hívták régen szőrvesztő eljárásnak. A fejedre nem javaslom.

2019. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Ha fiú vagy akkor nullás géppel vágd le hajad, ha lány akkor a lehető legrövidebb frizura a fejbőr kímélése miatt. Különben MEGKOPASZODSZ! Zsíros testápolóval ápold a fejbőrödet. A körzeti orvosod mit mondott? A gyógyszertárban kapsz tanácsot. A bőrgyógyász privát betegként azonnal fogad. A sót felejtsd el.Sürgősen kezeltesd, még mielőtt ekcémás leszel.
2019. dec. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
"nemma" életveszélyes a humorod! Szó szerint értem. Komoly fertőzést kaphat a kérdező. Már pedig ,ha a "sózást" megkérdezte akkor arra is képes, hogy megfogadja a tanácsod, remélem az ecet okozta fájdalom észre téríti.
2019. dec. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
gyömbéres hajpakolás, sampon... de ne drogériából. kinai terméket keress pl. ázsia centerben
2019. dec. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Semmit sem ér. Csak az segít, ha leborotválod.
2019. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!