Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aki allergiás a hajfestékre...

Aki allergiás a hajfestékre milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Nekem első nap még nem történt semmi, másnap bedagadt szemekkel, felvizesedett arccal ébredtem. Később egy festékproba utan is hatalmas vörös folt maradt a karomon néhány napig, ugy nezett ki mint az egesi serules. De elvileg van, akinek enyhebb allergiás reakcioja van, fejviszketes, kiütések.

Ha valami hasonlót tapasztalsz azonnal menj orvoshoz, nekem anno azt mondtak, hogy akar bele is lehet halni! Ha csak most akarsz festeni, mindenképpen végezd el az allergiatesztet!

2019. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a fodrászom eleve csak úgy festett, hogy előtte allergia tesztet csinált.

Egy kis pacát tett a könyökhajlatomra, 3/4 órát rajtahagyta, majd lemosta és még 3 napig figyelnem kellett, hogy bepirosodik-e, viszket-e vagy hólyagos lesz-e.

Szerintem ennyit mindenkinek meg kellene tennie, hiszen saját magáról vana szó.

Utólag már hiába sopánkodik az ember. De meg is érdemli!

2019. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2! A te válaszoddal azért nem értek egyet, mert azt írtad, hogy "Nekem a fodrászom eleve csak úgy festett, hogy előtte allergia tesztet csinált.", ami egy picit félreérthető. A hajfestés olyan, amit bizonyos időközönként ismételni kell. Ezek szerint minden egyes hajfestés előtt csinált allergiatesztet? Csak mert ilyen fodrászról még nem hallottam, de az a jó, ha valaki alapos. Ugyanis ha 1 évig fested egy bizonyos márkával, színnel a hajad, arra ugyanúgy allergiássá válhatsu időközben. Ergo a "bevált" hajfesték sem biztos, következő alkalommal tud kiváltani allergiás reakciót.
2019. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ezzel tisztában vagyok.

Viszont időközönként azért nem árt tesztelni jól bevált hajfesték esetén sem, azért amit te is írtál.

És szerintem egy 3/4 órás tesztre bárkinek van ideje néha, aki nem akar úgy járni, mint az első hozzászóló. A fodrász úgyis fest elég sűrűn, szóval pluszba kevernie sem kell festéket, mert egy megmaradóból is bőven elég egy vonásnyit próbálni.

Ha meg első hajfestés vagy szín/márka váltás van, akkor meg végképp! Ha meg otthon csinálod, gyakorlatilag akár minden doboz vásárlásánál megteheted ezt.

2019. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!