Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hátam nagyon pattanásos és...

A hátam nagyon pattanásos és egy barátnőm nagymamája azt mondta hogyha minden nap eszek egy kis élesztőt attól elmúlik. Ez tényleg működik? Ha nem akkor mondanátok valamit amitől elmúlhat!

Figyelt kérdés

2020. jan. 14. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A nagyi szenilitása is elmúlik egy kis élesztőtől :)
2020. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ettől múlt el:


Antibakteriális tusfürdő és nem töröltem meg, hanem hagytam leszáradni a vizet.


1 hónap, és kész volt.

2020. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van, akinek segít, próbáld ki!
2020. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

A pattanásokat rengeteg minden okozhatja. Lehet hormonális, allergia, inzulinrezisztencia, vagy szimplán abban a korban vagy, amikor ennyire intenzív a faggyútermelés.

Szóval hiába írják a szokásos okosságokat, hogy “ne egyél ezt, - ne egyél azt, - legyél vegán”, - mivel rengeteg oka lehet ennek, érdemes utánajárni és aszerint kezelni a problémát.

2020. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is azt hallottam, hogy használ az élesztő. Nem szoktam megenni (de kipróbálom majd azt is), viszont ha rákenem és hagyom kicsit, az tényleg segít.
2020. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az élesztő jó hatással van a bőrre, mivel tele van B-vitaminnal. Jobban teszed viszont, ha inaktív sörélesztő tablettát veszel (a Jutavit ~800Ft), mert az nem okoz a bélrendszeredben kavarodást, míg a friss bolti élesztő puffadáshoz és a gombák elszaporodásához vezethet.


Külsőleg szaliciles cinkpasztát javasolnék, patikában kapható kis tégelyben, talán a Naturland a gyártó. Arcmosás után be kell kenni vele az érintett bőrfelületet.


Kamaszkorban persze elsősorban a hormonok miatt alakulnak ki a pattanások, nem a csoki meg a mogyoró fogyasztástól, úgyhogy ne keseredj el, ha minden igyekezeted ellenére megjelennek a pöttyök.

2020. jan. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!