Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Accutane kezelésről mi a...

Accutane kezelésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Jelenleg ez a harmadik fajta kezelésem, most egy magán bőrgyógyászt kerestem fel, ő felírt nekem egy isotretinoin hatóanyagú gyógyszert (Inerta), az első kettő hétben 10mg-ot szedtem, itt egy kis javulást vettem észre, azóta 20mg-t szedek,jelenleg kb a 8. hétnél járok, de csak sokkal rosszabb lett az arcom állapota, és már kezdek kétségbeesni, mert reménykedtem abban hogy ha belevágok ebbe a fajta kezelésbe, ez majd talán segíthet, mert rengeteg embert követek akik voltak, vagy vannak accutane kezelésen, és nagyon szépen helyrejött a bőrük, a legproblémásabb bőrű embernek is. Két hétig szedtem gyulladás csökkentőt (Zinnat) ami kicsit lentebb vitte a gyulladást, emellett használnom kell a Zyneritet és a Skinorent. Két hét múlva megyek kontrollra, de jelenleg elvesztettem a reményt hogy valaha is lehet normális arcom. Szerintetek helyrejöhet az arcom még ezzel a kezeléssel? Vagy hogyan jöhet helyre?

2020. máj. 18. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan nem szedtem végig a gyógyszert,de nekem nagyon nagymértékű javulást hozott.Ne keseredj el,mert a kezdeti szakaszban mindenkinek rosszabbodik,nekem konkrétan majdnem 4 hónap kellett,mire látszott a javulás.Segíteni fog rajta,ez biztos!! Viszont az sem mellékes,hogy kb méreg a szervezetednek,de ha nincs kimutatható oka és nem javult semmi másra,akkor érdemes esélyt adni neki.Alternatívként bár amíg szeded addig nem,de utána szerintem napozz vagy szolizz,és járj rendszeresen kozmetikushoz.Nem egy könnyű folyamat sajnos megszabadulni tőlük,én is küzdök vele egyfolytában.Ha nem jelentkezik nagyon zavaró mellékhatás,akkor hidd el maradandó javulást fog hozni néhány hónapon belül.
2020. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!