Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyorsan zsírosodó haj (?)...

Gyorsan zsírosodó haj (?) többi lent

Figyelt kérdés

Eddig minden másnap hajat mostam, de már kb. 1 éve azt csinálom hogy kitolom szárazsamponnal és így elég heti 2x. Ennyi idő alatt már nem kellett volna elérni azt hogy ne kelljen szárazsampont használni vagy max csak heti 1x?? (most 2x szoktam)

Balzsamot csak a hajam aljára teszek, a tetejére nem.

Nektek mi vált be gyorsan zsírosodó hajra?



2020. jún. 9. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, ha gyakrab megmosom. Ez genetika, attól nem fog kevésbé zsírosodni, mert nem mosod annyira gyakran. Ez tévhit, amit nagyon sokan igaznak gondolnak.
2020. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A hajmosás. Semmi bajod nem lesz a hajmosástól. A hajszárítás árthat a hajnak (nem a zsírosodásnak), ha nem normálisan szárítod, hanem égeted, meg a különböző forró hajformázók. De a hajmosás nem árt. Vannak olyan termékek is, amiktől hamarabb zsíros lesz, pl. hajhab, túl sok balzsam, nem jól kimosott balzsam, pakolás, stb. És sok mindenmentes sampontól is hamarabb zsírosodik.
2020. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem szoktam szárítani, vasalni, stb. és direkt nem használok semmi + dolgot a hajamra (kivéve kifésülő spray de már azelőtt is volt ez a gond) és a balzsamot is csak a hajam végére teszem, a tetejére nem. Nem is fogdosom napközben.

Ezek szerint akkor nagyon mást nem lehet kezdeni vele :/

2020. jún. 9. 12:56
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Az nem jó, ha nem szárítod meg. Attól bepállik a fejbőr és zsírosabb lesz. Mindig meg kell szárítani, csak nem kell égetni.
2020. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként heti 2-3 hajmosás tök normális, átlagos, egyáltalán nem sok.
2020. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5 az igen, de szárazsampon nélkül nem csak 2x kéne mossam :/

Én még abban a hitben éltem hogy hogyha kevesebbet mosom (+ nem használok úgy olyant ami zsírosíthatja) akkor egy idő után elkezd javulni de akkor ezek szerint azt várhatom :D

2020. jún. 9. 13:07
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2020. jún. 9. 13:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Válts sampont. Hagyd a drogérias szarokat, elseve, gliss kur, pantene stb, vegyél professzionális termékeket. Ég és föld. Toni&guy - ra váltottam, bánom hogy nem hamarabb.
2020. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
+a száraz samponnal 1 napot lehet kihúzni 2 hajmosas közt, így eleve a 2x használat már csak ront. Ma befujom a hajam, holnap mosni kell. Ennyi, penzkidobas és felesleges szar a hajadra ami ront csak az állapotán...
2020. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Panten micellás vizes sampont használom jelenleg, de már használtam a swiss-o-par sampont is ami állítólag természetesebb, hatékonyabb de az se hozott semmi változást. #8 amit írtál kipróbálom, remélem az már kicsit hatásosabb lesz:D

A szárazsamponnal úgy vagyok hogy ha pl szerda reggel befújom akkor utána sokszor csütörtök reggel már nem kell rá fújjak az előző napi miatt de valamikor viszont még kell rá egy kicsi. (és akkor így csütörtök este mosom) de tényleg jó lenne elhagyni mert tudom hogy nem jó a hajnak, csak ahogy írtam már én abban a hitben éltem hogy hogyha kitolom a hajmosást akkor egy idő után jobban fogja bírni nélküle, de akkor lehet inkább mosom heti 2 helyett 3x

2020. jún. 10. 10:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!