Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes elkezdenem használni...

Érdemes elkezdenem használni minoxidilt?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok és lassan másfél éve, hogy feltűnt a hajhullásom. Az elején szokásosnak mondható "Mickey egeresedés" fázisában vagyok, homloktájon is látszódik, hogy húzódott már feljebb a hajvonalam, de a fejtetőn is nagyon sokat ritkult a korábban sűrű erős szálú hajam, bár ott még alapvetően nem látszik a dolog. Mivel világéletemben a hajammal voltam egyedül megelégedve a testemen ezért különösen nagy szívfájdalom volt mikor rádöbbentem, hogy elért a kopaszodás. Korábban próbáltam a Forcapil kapszulát, de nem igazán értem el vele semmit, a hajamon pedig egyre látszódik a fogyatkozás. A már korábban említett "Mickey egeresedést" most már nem is tudom leplezni, mert bár van még ott hajam, de már túl kevés ahhoz, hogy takargatni tudjam a hiányos foltokat.

Nemrég találtam rá a minoxidil-ra, amit egyfajta csodaszerként emlegetnek, annak ellenére is, hogy ha elkezdi az ember használni, akkor utána már nem érdemes kiszállni, mert gyorsan visszaáll minden a régi kerékvágásba. Szóval ez lenne a kérdésem, szerintetek érdemes lenne elkezdeni használni egy ilyen szert? Attól tartok, ha sokat várok már késő lesz és csodát az sem fog tudni tenni.

Ja igen, az, hogy tarkopaszra borotváljam a fejem jelenleg nem opció, szóval, ha valakinek ez az ötlete akkor nem szükséges megosztania. :D



2020. jún. 9. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos egy cipőben járunk és egyidősök vagyunk. Bárkinek bármilyen bevállt ötlete van, szívesen hallom. Ha nem is teljesen kopaszra, de én picire nyírom géppel, mert egyszerűen egy "normál" frizura nem áll jól, kiemeli az egeres beütést.
2020. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Jelenleg a férfias hajhullást (androgén alopécia) kizárólag a finaszterid és a minoxidil (ja és a hajbeültetés) tudja visszaszorítani/visszafordítani, a többi az kamu és kuruzslás. A finaszterid vényköteles, sajnos itthon az orvosok alig írják fel kopaszodásra, így a minoxidil maradt.

A minoxidil a legtöbb esetben működödik ha: napi 2x használod, kitartóan, legalább 6 hónapig. Ne várj óriási eredményeket, viszont a hajad vagy picit visszanő és besűrűsödik vagy csak lelassítja a hajhullásod.

Én jelenleg csak minoxidilt használok de csak a második hétnél tartok. Azt mondják, hogy az elején jelentkezni fog egy nagyobb hajhullás, ilyenkor a gyenge hajszálak kiesnek de viszont ezután újra kinőnek a minoxidil által megerősített újak. Kíváncsi vagyok az eredményre, fél évet biztos várok.

2020. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

2-es vagyok megint:

Annyit még elfelejtettem, hogy a kopaszodás nem "gyógyítható", de kezelhető. Ez azt jelenti, hogy ezeket a készítményeket rendszeresen kell használni, ha megszakítod akkor pár hónap után újra elindul szép lassan a hajhullás.

26 évesen kezdtem el használni a minoxot. Szerintem ha minél hamarabb kezdem el, annál jobban fordítható vissza a probléma, hiszen egy 50-es teljesen kopasz férfinál ez már alig fog segíteni.

Természetesen a végső megoldás a hajbeültetés, amely kissé költségesebb.

2020. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Használt a minoxidil nektek? Tényleg kihullik az addig kinőtt haj ha abbahagyják a használatát?
2021. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!