Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha minden nap napozok 15...

Ha minden nap napozok 15 percet, előre is és hátulra is, naptej nélkül, csúcsidőben, akkor letudok barnulni? Csak mert egy hete csinálom, és semmi eredménye.

Figyelt kérdés
Barna szemű és hajú vagyok, átlagos bőrszínnel. Eddig csak az után barnultam le, miután leégtem, de ehelyett szeretném ezt a mostani (talán)egészségesebb módszert kipróbálni.

2020. júl. 6. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
15 perc szerintem kevés
2020. júl. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Ne csúcsidőben napozz mert az UV sugárzás nemhogy erős hanem ultraerős

Ha kiülsz egy órára az árnyékba fürdőruhában akkor is barnulni fogsz

De nyáron is egyszerűbb befeküdni a szoliba egyszer, aztán mehetsz napozni mert akkor már nem égsz le

2020. júl. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szőke és hófehér bőrű vagyok, próbáltam ezt tavaly, de semmi nem történt
2020. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább 1 órára feküdj ki hogy valami látszódjon.
2020. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
nekem alapból "kreolabb" a bőröm (hahh örmény származék) de napi egy óra és ne amikor a legmelegebb van, mert csak leégsz, naptejet mindenképp használj
2020. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Légy türelmes. A tartós barnaság lassan alakul ki, egy hét elég kevés. 15 perc csúcsidőben pont az a határ, ami mellett átlag bőrtípusnál még nem szokott kialakulni bőrpír, szóval a leginkább "időhatékony" megoldással próbálkozol.


Többieknek: a bőrnek MINDENKÉPP UV-sugárzás kell a barnuláshoz. Ha ezt lecsökkented, mert este mész ki, vagy naptejet használsz, akkor nem fogsz annyira barnulni. Ha mégis ugyanolyan jól barnulsz, az azt jelenti, hogy megkaptad ugyanazt a mennyiségű sugárzást este vagy naptejjel egy-két óra alatt, mint délben 15 perc alatt. Bőrkárosodás szempontából nincs különbség.

2020. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Reggel érdemes, nincs még olyan iszonyat meleg, de ugyanúgy barnít a nap. És 15 perc kevés szerintem
2020. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam vele, nálam se történt semmi (világos bőröm van).
2020. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Használj naptejet!!! Nem éri meg az ideiglenes barnaságért beáldozni az egészséged.
2020. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Le tudsz, csak épp nem tesz jót a bőrödnek. ( hosszútávon nagyon károsítja a bőrt az UV)

Amúgy én is kB 10-10 percet szoktam 3 óra körül kint lenni. Nem mondom hogy nagyon barna vagyok, de szerintem pont jó.

2020. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!