Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon fájó epilálás?

Nagyon fájó epilálás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az van, hogy világos a bőröm, és erős fekete a szőröm. Eddig borotvát használtam, de az nem tartós, nincs kedvem 2 naponta szórakozni. Édesanyám epilátorozik. Én is ki akarom próbálni, de egyszerűen nem merem odamyomni, mert annyira irtózok attól, hogy fáj. Ha oda is nyomom, utána tuti jön egy sor könny...

Segítsetek, mit tegyek?

Ja és az igaz, hogy az első fáj csak, a többi meg alig fáj, sőt lehet egyáltalán nem?



2020. júl. 8. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az epilátortól is függ mennyire fáj. Mióta vettem egy jó minőségűt kevésbé rossz. Egyébként igen, az első a legrosszabb, utána már könnyebb elviselni. Azt azért nem mondanám, hogy utána már egyáltalán nem fog fájni.
2020. júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először nekem is iszonyatosan fájt. Nem tudtam elképzelni, hogy mások, hogy bírják. Nemcsak az első fáj. Hozzá kell szokni.

Évek után már nem is érzem :) Szóval tényleg teljesen meg lehet szokni. Legalábbis lábon. Érzékeny területen nem merném vele.

Az segíthet, ha elmész kozmetikushoz, legyantáztatod és utána kezded el epilálni, ahogy nőnek vissza a szálak, mert akkor nem egyszerre nő vissza mind.

2020. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eloszor faj de ahogy gyengul a szor ugy csokken a fajdalom, de ez attol is fugg hogy hol epilalsz


Epilalas elott meg hasznalj borradirt es lehetoleg furdes utan csinald amikor felpuhulba bor

2020. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyban függ az epilátor típusától. Meg attól is, hogy a szőrtelenítés időpontjában mekkora a szőr. Ha túl nagy, akkor jobban fáj, legalábbis én ezt tapasztalom. Ha menstruáció alatt szőrtelenítek, akkor is jobban fáj. Ha nem fürödtem előtte, csak zuhanyoztam, akkor is jobban érzem (gondolom mert nem puhult fel annyira a szőr).

Ne félj, tényleg sokkal jobb és szebb lesz az eredmény, mint borotvával. :)

Epilálás után pedig kezeld a bőröd valamilyen nyugtató krémmel, ami csökkenti a pirosságot. :)

Sok sikert!

2020. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az legyen az eszedbe, hogy megéri. Tovább tart a hatás, mint a borotvánál. Amúgy nekem amikor elkezdem epilálni, akkor fáj kb. 3 másodpercig, de nagyon gyorsan megszokom az érzést, és utána már minden oké. Mondjuk elég magas a fájdalomküszöböm, szóval lehet másnál nem így van. :D De persze, ha rendszeresen használod, nem várod meg, míg nagyon megnő a szőr, akkor az is segít fájdalom szempontjából. Szóval az legyen a fejedben, hogy megéri. Hisz a borotva hatása elég rövid ideig tart, a gyanta (szerintem) macerásabb, szóval maradt az epilátor.
2020. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, arra gondoltam végig, hogy megéri, de egyszerűen remegett a lábam, meg minden. Philips Satinelle-t használok. Arról azt olvastam, hogy jó. Gondoltam, hogy utána bekenem valamivel, de borzasztóan féltem megcsinálni is, tehát nem jutottam el odáig. Egy kb.3cm² átmérőjű területet szedtem ki a bokám felett... 😂🙁 És menstruációs ciklus alatt csináltam... Akkor megvárom a végét, hogy hátha utána egy fokkal kevésbé fáj 😂
2020. júl. 8. 17:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen, csak a lábamon csinálnám. A többi borotva.
2020. júl. 8. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!