Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szép bőr, haj, köröm trükkök?

Szép bőr, haj, köröm trükkök?

Figyelt kérdés

Lány létemre sosem érdekeltek igazán a szépészeti, kozmetikai dolgok, de az utóbbi időben elkezdtem gondolkozni rajta, hogy én is tennék valami a szépségem érdekében, mármint hogy javítsak a bőrhibáimon stb. csak nem tudom, mit kéne tenni. Szívesen vennék ötleteket, házi praktikákat vagy konkrét kozmetikumokat, bármilyen javaslatot, mit hogyan tegyek, hogy a bőröm, hajam, mindenem szebb lehessen.

Konkrétan:

- A hajam gyorsan zsírosodik, de alapvetően kissé száraz, töredezett, nem olyan szép és puha, frissen mosva sem mindig van frissenmosott hatása. Nem használok balzsamot, hajpakolsát vagy akármit, csak simán baba samponnal mosom.

- Az arcomon mitesszerek vannak, néha egy-egy pattanás, de abból nem sok. Volt ilyen alkoholos tonikom, amivel egy időben tisztítottam, de mivel hatását nem láttam, abbahagytam. Jó lenne valami erre is, mitesszerek ellen.

- A combom hátsó része és a fenekem kissé pattanásos. Erre valami ötlet?

- Alapból borotválkozok mindenhol, de intim tájékon eléggé kipattogzik. Gyantát nem akarok. Van valami praktika ellene? Néha be is nő pár szál szőr.

- A bajszom is borotvával szoktam lehúzni.. ott nincs erős szőr, de jobban szeretem így. Érdemes lenne gyantára váltani? Az állam alján is vannak láthatóbb szőrök, nem olyan pihék, de nem is fekete meg erős szőrszálak, de pl. ha rásüt a nap eléggé ltászanak.. ezt eddig nem szedtem le, félek, hogy megerősödne. Szerintetek mit csináljak vele?

A körmeim mellett a bőröm sem szép, mintha hámlana itt-ott, feljön a bőr. Erre van valami megoldás?

- A sarkamon lévő erős bőrkeményedéssel mit kezdhetnék, hogy ne legyen olyan gyorsan újra?


2020. júl. 16. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Egészséges vitamindús étkezés mindennek az alapja. Igyál napi minimum 2 liter vizet.

Én pl. étrendkiegészítőket is szedek, pl. bio spirulina vagy zöld mix kapszula..stb.

A ruháid legyenek főleg pamutból. Mérsékeld a nagyon zsíros és olajos ételeket.

Hideg-meleg vizes váltott zuhany nagyon jó.

Sportolj rendszeresen.

Sarkadat reszelgesd fürdés után, és utána kend be krémmel.


Én arcra néha Granier 3in1 terméket használok. Pattanásra jó a Neogranormon kenőcs, de a kamilla vagy a körömvirágteás borogatás is.

2020. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

-először is a hajadra használhatnál több mindent. Én a pantene pro-v sampont használom ami töredezett száraz hajra van, mellette most loreal elseve Dream long balzsamját, nagyon szép selymes könnyen fesulheto lesz tole a hajam. Hajszáritas utan pedig pantene hajolajat.

-alkoholos tonikot ne használj!!

Vegyél a bőrödnek megfelelő arctisztitot, ne drogeriasat hanem amit gyógyszertarban lehet kapni. Használj fényvédőt reggelente, mivel a napsugár okozza a rancokat. Használhatsz hidratálót, nekem a vichynek az egyik gél állagú hidratálója van, nagyon megvagyok vele elégedve. Heti egyszer-ketszer használhatsz arc hamlasztot, en a the ordinary markatol használom.

-az hogy a feneked es a combod pattanásos annak sok oka lehet, esetleg túl szoros a nadrág vagy a bugyi, nem megfelelő anyagú igy nem tud szellozni vagy allergiás vagy valamire vagy esetleg az oblito mosószer irritál.

-intim részen ne egyszer használatos borotvát használj hanem rendeset amibe lehet cserélni a pengét. Borotvalas elott aztasd ki a borod meleg vízbe, radirozd le testradirral, használj borotva habot és óvatosan lassan borotvald. Majd mikor kesz vagy fertőtlenítsd le és kend be nyugtató krémmel.

-gyantaval tovább tartana, nem kéne annyiszor foglalkozni vele.

*borkeményedes az lehet a rossz minőségű cipotol jon elo. Ha pedikuroshoz nem akarsz elmenni, akkor lehet kapni drogeriakban ilyen láb maszkokat ami lehozza a borkeményedest.

Ha lenne még kérdésed irj nyugodtan

2020. júl. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!