Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » The curly girl method, hogyan...

The curly girl method, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Göndör hajam van, ami viszonylag szépen göndörödik, de a mosás utáni napokban sokszor durván szállni kezd, és a fürtök szétesnek, szóval nagyon kócosan és ápolatlanul fest.

Utánaolvastam, és ráleltem erre a módszerre, viszont a sok információban kicsit elvesztem, ezért jól jönne valaki aki átlátja a dolgot és tudna tanácsot adni(:

Ha jól értem az első lépés, hogy utoljára hajat mosok egy szulfátos samponnal, hogy a maradék szilikont kitisztítsam. Ezután meg csak ilyen mindenféle mentes balzsam és sampon ajánlott. Ezeket be is szereztem, viszont attól félek, hogy nekem alapesetben nagyon zsíros a hajam, és nem tudom hogy az átállás mennyire lesz nehéz. Ezzel van valakinek tapasztalata? Mert pont az lenne a lényeg, hogy ritkábban mossak hajat, de ezekkel a gyengédebb szerekkel viszont nem tudom, hogy mennyire tudom kontroll alatt tartani a zsírosodást.

Illetve arról nem találtam info-t hogy százas sampon (én babapúdert szoktam használni) megengedett e vagy az is káros. Azt is több helyen olvastam, hogy balzsamozni sampon előtt és után is érdemes, ez valóban számít?

Mosás után amúgy is szoktam hajvégápoló olajat használni, viszont sok helyen írták hogy mosás végén érdemes feltenni ilyen leave-in kondicionálót is. Ez pontosan micsoda, milyen gyakran kell használni? Van valami drogériás márka, ami gyárt megfelelő típust?

Formázásra is van egy természetes cucc amit használok. Ezeket a hajmosás utáni termékeket (ápoló, levae-in, és formázó) milyen sorrendben érdemes feltenni?

Tudom, hogy jó sok kérdés, elég kezdő vagyok még a dologban, de annál lelkesebb, szóval minden tippet szívesen fogadok!(:

Köszi előre is



2020. júl. 30. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Göndör kacaj blog. Elég jó tippeket ad
2020. júl. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bocsi az összes kérdésre nem tudom a választ

Nekem egyenes-szerű,enyhén hullámos hajam van,viszont szőke. Szóval használtam már szulfát mentes sampont,hogy kíméljem. Az én hajamról annyit,hogy igaz vékony szálú,de mosás után nagyon száll,erre jó volt a szulfát mentes sampon,kevésbé volt ilyen. Nekem egyáltalán nem zsírosodott jobban,pedig volt hogy csak egy héten egyszer mostam meg. Babylove sampont használtam,ezt a dm-ben lehet kapni.

Amúgy most garnier hair food sampont és hajpakolást használok banános vagy aloe verás változatban, ezek nagyon nagyon jók,szinte az eddigi legjobbak nekem(annyira,hogy újravettem,pedig imádom váltogatni a hajápolóimat:D) szilikon mentesek,de a samponban azt hiszem van szulfát. A pakolást lehet leave-inként is használni,ezt tudom ajánlani neked is,egyáltalán nem zsírosít,és még az enyhén hullámos hajam is loknisodott tőle:)

Hajvégápoló olajat használhatsz mellette úgy, hogy először a leave-in,aztán ha beszívta a hajad és egy kicsit száradt is,az olaj de csak a hajvégekre.

Remélem segítettem valamennyit❤

2020. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyar Göndör Közösség csoport facebookon, szívesen segítünk, de előtte nézd át a gondorkacaj.hu blogot (a helyes sorrendről és termékekről is van bejegyzés, és sokminden másról) és olvasd el a csoport leírását, a közleményben rögzített posztot.
2020. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!