Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A barátnőm szeretné leborotvál...

A barátnőm szeretné leborotválni a derékig érő haját és hatalmas támogatás lenne a számára, ha én is vágnék a saját hosszú hajamból, hogy megmutassam mennyire szeretem őt és támogatom, nekem is érdemes lenne vágnom a saját hajamból? 27L

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátnőm, már 3 éve vagyunk együtt boldog párkapcsolatban. Persze, olykor vannak nézeteltérések, de ez természetes, minden párkapcsolatban vannak. A barátnőm 25 éves, én 27 vagyok. Az én hajam a fenekemig ér, a barátnőmé a derekáig.


A probléma az, hogy az ő szülei eléggé irányító személyiségek voltak vele szemben és azt sem tudták sokáig elfogadni, hogy a lányuk leszbikus. Ma már elfogadták ezt és most már abba sem szólnak bele, hogyan öltözködjön, kivel járjon, milyen legyen a haja stb...


Számára traumát jelent és rossz emlékeket juttat az eszébe, hogy hosszú a haja. Arra emlékezteti, amikor még a szülei irányították őt és megszabták neki, milyen legyen a külseje. Szeretné ezt elfelejteni örökre és ezért szeretné teljesen leborotválni a haját, hogy szó szerint újrakezdje a dolgokat. Ráadásképpen nem is szeretné majd visszanöveszteni a derékig érő haját, azt mondja szándékosan szeretné majd fiúsan röviden hordani, mindig visszavágni.


A vágás alkalmával én is ott leszek vele végig, mellette. Ezt ő kérte tőlem, mondta hogy mennyire fontos lenne a számára. Megkérdezte tőlem, hogy "Te is szeretnél vágni a te hajadból?", mire azt mondtam neki, hogy "Én szeretem, hogy fenékig érő hajam van, csak egy nagyon picit fogok, hogy felfrissüljön a hajszálak vége!". Azt láttam az arcán és a szemében, hogy erre nagyon elszomorodott, azt mondta "Annyira jólesne nekem, ha te is vágnál sokat a te hajadból, hogy közösen csinálhassuk az újrakezdést, együtt!".


Kiemelte és hangsúlyozta, hogy "Semmit sem várok el tőled!" és hogy "Ez a te hajad!", csak annyit mondott, hogy "Nekem ez nagyon jólesne, ha te is vágnál sokat a te hajadból!". Tény, hogy én szeretem a fenékig érő hosszú hajam, de a barátnőmet még jobban! Habár én azt mondtam neki, hogy "Csak a végéből fogok vágatni egy picit, hogy felfrissüljenek a hajszálak!", titokban azon gondolkodom, hogy a kedvéért én is sokat fogok vágatni a saját hajamból. Lehet, hogy érdemes lenne vállig levágatnom a fenékig érő hajam? Vagy még rövidebbre? Esetleg valami fiúsra, vagy én is borotváljam le teljesen?


A haj levágásának sorrendje kapcsán, azon gondolkodtam hogy melyikünknek kellene előbb levágnia a haját, amikor közösen elmegyünk a fodrászhoz? Lehet, hogy először az enyémet kellene rövidre vágni, hogy ezzel megmutassam a barátnőmnek, mennyire támogatom őt és hogy bátorítsam őt is a vágásra? Természetesen ugye mondanom sem kell, hogy egyértelmű, a levágott hajat mi eladományozzuk, hogy rászoruló, rákos kisgyerekeknek majd parókát tudjanak készíteni belőle. Szeretnénk támogatni őket.


Tudom, hogy mennyire sokat jelentene ez a barátnőmnek! Már nagyon rég óta mondja, hogy mennyire szeretné, hogy közösen, egyszerre vágassunk a hajunkból, mindketten sokat! És én nagyon szeretem a barátnőm, sokkal jobban mint a hosszú hajamat! Lehet, hogy nekem is érdemes lenne sokat vágnom belőle?



2020. aug. 9. 11:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha úgy érzed akkor vágasd. Viszont én nem rögtön fiúsra vágnám hanem kb vállig. Azt mondta szeretné hogy te is sokat vágass. Ez sok, de mégsem fiús.(abból ítélve hogy szereted a hosszú hajad gondolom szeretnél lányos maradni)
2020. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ekkorra baromságot már ne haragudj. Mennyi idősek vagytok 13??

A barátnőd nagyon manipulativ. Szerintem menjen inkább el egy jó pszichológushoz. Sosem kértem volna ilyen hülyeséget a szerelmemtől.

Lehet csak azt akarja hogy te is nézz ki szarul.

Szép dolog hogy ennyire szereted és megtennéd érte, de nem kérhet ilyet és semmi értelme.

2020. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi most látom írtad mennyi idősek vagytok. Hát meglepődtem...
2020. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez egy iskolapéldája lehetne annak, és te mint NŐ ezt, hogy reagálod le.

Elmondom mi a helyzet.

Őneki ez a vágya, gondolom de ez se biztos.

Azért nem azt mondta, hogy "vágasd le te is" hanem, hogy "semmit nem várok tőled", "jól esne" mert ezzel az érzelmeidre hat. A "semmit nem várok tőled" pedig pont olyan mint amikor a nő mondja a csávónak, hogy "azt csinálsz amit akarsz", de persze ezt tudjuk, hogy nem így van.


"titokban azon gondolkodom, hogy a kedvéért én is sokat fogok vágatni a saját hajamból."

Hű, na ő erre aztán nem gondolt... véletlenül sem azért dobta be a fentieket, hogy megtedd.


Bánja kánya hogy vágatsz-e vagy sem, de azért jó lenne ha a legegyszerűbb női manipupálós technikáknak mint nő nem dőlnél be.

Ja igen, és még ha nagyon picit rosszindulatú vagyok én még azt is bele tudnám látni, hogy ő mondjuk kopasz lesz neked pedig megmarad a "hosszú hajad", akkor majd azért kinézetben lesz bőven eltérés. Míg te férfiak/nők számára vonzó leszel esetleg bókolnak is, ő valószínűleg sokkal kevésbé, de ezt csak ha rosszindulatú akarok lenni úgy látom bele.

2020. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked igazából nem lenne emocionális töltet a hajvágásban nem? Ő újra akarja kezdeni, de neked nincs mit újrakezdened. Ez az "azt csinálsz amit akarsz, én nem várom el" tényleg borzasztó manipulatív, én nem vágatnék a helyedben. Nem értem amúgy, hogy neki miért lenne könnyebb, ha te is vágatnál, ez az ő egyéni döntése, az ő egyéni traumája, szerintem neked semmi közöd hozzá.
2020. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tedd, ez nagyon manipulatív és érzelmi zsarolás. Ahogy a szülei irányították őt, ő úgy akar most téged. Ez olyan, mint mikor egy pasi azt mondja a csajának, hogy örülne, ha nem sminkelne vagy ilyesmi, nem akarja hogy jobban nézz ki.
2020. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

"Ez olyan, mint mikor egy pasi azt mondja a csajának, hogy örülne, ha nem sminkelne vagy ilyesmi, nem akarja hogy jobban nézz ki."


Azért a smink nem kevésszer inkább csúfítja a nőket, mint szépíti és ezzel rengeteg pasi van így.

Én személyesen "ismertem" 10/10 es csajt aki ahogy elkezdett sminkelni egyből lett egy 6/10. 16 évesen gyönyörű volt smink nélkül most 20 évesen meg a rengeteg sminktől meg úgy néz ki mint egy amerikai 35-ös és ez nem az öregedés hatása, hanem a tömérdek sminké.

2020. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért egy jó smink szépít. Nyilván van aki nem ért hozzá, vagy nem találja el a magához való stílust. Talán 1 nőt ismerek, aki smink nélkül szebb mint sminkkel. De a szolid smink mindenkinek jól áll. A pasi vagy nem meri megmondani hogy drágám szarul sminkelsz, vagy tényleg nem akarja hogy más is rá nézzen a nőjére.. elég sok ilyen van.
2020. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Elég gáz ha szarul sminkel, mivel sminkes... tehát... és megél belőle.

Egy szolid igen, de ezalatt egy szemkihúzás és egy szempillaspirál is bőven elég. Az a smink szépít, amin nem látszik, hogy smink.


Amúgy nem értem a gondolkodásod. Ha megmondja, hogy ne sminkelj akkor amiatt mert azt akarja hogy csúnya legyen a barátnője, ha engedi akkor is azért hogy csúnya legyen?

Azért szerintem azt te is belátod, hogy ha olyan ruhákat "vetet" fel vele amitől "csúnya" lesz és olyan sminket/nem sminket erőszakol rá amitől csúnya lesz akkor egy alapból jó csajból csinál egy "csúnyát" akit ráadásul ő fog nézni naponta a legtöbbet. Így elég szar üzletet csinál nem?

Azt elismerem, hogy lehet a csávóknak kicsit maga felé húz a szíve és ha örül hogy a lánykája szandált hord mert neki az tetszik nyilván jobban megdicséri, vagy utal rá hogy tetszene így egy kicsit befolyásolva, de az hogy direkt trapéznadrágot adna rá a strech farmer vagy szoknya helyett, csak hogy 3-al kevesebb ember nézze meg azért az szerintem túlzás. Sminkre is ugyan ez igaz.

2020. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy láttam ezt a példát hogy a csajok sminkelhetnek, kiöltözhetnek ha a pasijukkal vannak, vagy velük mennek valahova, de viszont nélkülük már nem. Dehát biztos sok fajta eset van. Nekem még nem próbált ilyeneket meghatározni a párom, se fordítva. Ha valamiért szólunk akkor az tényleg azért mert pl. rosszul áll, nincs is belőle sértődés.
2020. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!