Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindenhol azt olvasom hogy...

Mindenhol azt olvasom hogy naptejet mindennap kellene az arcra használni ez igaz? Tudtok esetleg jó termékeket ajánlani?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny a bőröm és nem szeretnék olyat ami nagyon olajos/zsíros hatást kelt.

Természetesen bármilyen termék lehet nem csak krém hanem akár szérum, spray stb... és az ár sem a legfontosabb.

Ha írtok termékeket akkor ha esetleg tudjátok hol lehet őket kapni megköszönném ha melléírnátok:).

(Mellesleg nem Magyarországon élek szóval külföldön kapható termékek is számításba jöhetnek.)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)



2020. aug. 31. 17:32
 1/5 anonim válasza:
21%

Nem offolni akarok, és végülis nem is off, de én ezzel nem igazán értek egyet. Ha nem süt a nap (tudom, akkor is lehet uv sugárzás, ha nem süt konkrétan), akkor minek? Szerintem ami felesleges, az nem, hogy nem használ, de sokszor árthat is. Mondom ezt úgy, hogy imádom a naptej illatát és sokszor már csak ezért is használtam, de aztán az összetevőket olvasva elgondolkoztam, hogu tényleg jó, hogy ez a sok cucc minden nap a bőrömre legyen kenve? Elég megnézni, hogy pl. alkohol van benne, ami pedig szárítja a bőrt,ami bizony az arcnak nem túl jó, se ha zsíros, se ha száraz típusú.

Hol olvastad/milyen érvek voltak mellette?

2020. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Arcra ne naptejet, hanem inkább napvédős arckrémet. Sok krémnek van ilyen változata. SPF és egy szám van ráírva. De vannak alapozók, púderek is.

Én Clinique termékeket használok, mert érzékeny a bőröm.

2020. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Vannak kifejezetten arcra való fényvédők, a naptej nem a legjobb rá. Ezekben sokban egyáltalán nincs alkohol, vagy annyira kevés, hogy elpárolog mire felvinnéd a bőrödre, nem zsírosak, nem meszelnek falfehérre, nagyon jó minőségű fényvédőket lehet már kapni bármilyen bőrre.

Vannak fényvédőt tartalmazó arckrémek is, maik nem kifejezett fényvédők, de van bennük valamennyi SPF is. Alapozókban is van, némelyikben, de szerintem ezek nem védenek olyan jól, mert nem viszel fel annyi alapozót az arcodra, hogy az normálisan védjen a nap ellen.

2020. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

La-roche anthelios

Purrito centella green level unscented sun

Paula’s Choice skin restoring moisturizer


Mindegyik Spf50

Használd télen-nyáron, 20 év múlva meg fogod köszönni magadnak!

2020. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért arról megoszlanak a vélemények, hogy tényleg kell-e szó szerint minden nap. Attól is függ, hogy mennyit vagy kint, vagy ha bent vagy, mennyi közvetlen napsugárzás ér üvegen keresztül (az UVA-sugárzás az üvegen is átmegy, de a szórt sugárzás már elég gyenge). De ha kint vagy, akkor borult időben is érdemes, mert a felhők csak részben szűrik ki az UV-sugárzást. Télen kevesebb a sugárzás, mint nyáron, de akkor is van.

Az első válaszolónak: az UV-sugárzás növeli a bőrrák kialakulásának az esélyét, és gyorsítja a bőröröregedést (ráncok, pigmentfoltok). Hosszú távon a nem nagyon erős sugárzás káros hatásai is összeadódnak. Jelenlegi tudásunk alapján úgy néz ki, hogy az UV-sugárzás sokkal károsabb, mint a fényvédők esetleges mellékhatásai.


Javaslatok:

kémiai fényvédő: Nivea Sun UV Napozókrém Arcra Sensitiv FF50

fizikai fényvédő: Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ PA++++, Alga Maris SPF50 Sunscreen Lotion, NIOD Survival 30

2020. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!