Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csajok, nők ti mennyit költötö...

Csajok, nők ti mennyit költötök egy hónapban magatokra? Pl tisztasági szerekre (sampon stb) illetve fodrász, körmös, kozmetikusra? Hogyan spóroltok szépségápolás terén? Köszönöm előre is! 21/L

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Sokat...de amúgy változó.Fodrászhoz évente 2-3-szor megyek,2-3 hetente manikűrre (régebben mentem pedikűrre is,ma már azt kihagyom,magamnak csinàlom).Alapozót èvente egyszer elég vennem,de drágábbat veszek.Sampon általában sokáig tart,de hajbalzsamot havonta kétszer veszek.Tusfürdőből 1 litereset használok,2 hónapig elég.Szemránckrémet évente 2-3 -szor veszek.Mivel külföldön élek,nem írok árakat mert nem releváns.Kozmetikushoz kb kétszer évente,valamiért sokallom.Arcmaszkot lassan egy éve vettem,de még mindig van...Már két éve nem festem a hajam (ezen spórolok pl.).

Amikor nagyon csóró voltam szárazon vágattam a hajam végéből és manikűrre is csak alap formázásra jártam,átlátszó lakkal.Akkor a dm-es márkákat hasznàltam tusfürdőből és a lidlben vettem a hajbalzsamot.Gyógyszertárban kikevert noname arckrémet használtam.

2020. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem járok se körmöshöz, se fodrászhoz, se kozmetikushoz, ezért nem lehet lebontani havi szintre az összeget.

Sampont, szappant, szemceruzát, szempillaspirált, púdert, betétet, fogkrémek, fogkefét akkor veszek mikor fogytán van.

2020. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Tusfurdo kb egy ezres egy honap (ez maximum, nem mindig veszek ilyen dragat es szerintem nem fogy el egy honap alatt, de nem szoktam annyira figyelni)

Hajapolasi szerek kicsit tobb, de szerintem atlagban ez is max 2000 ft / honap.

Fodraszhoz evente maximum ketszer megyek, vagy egyszer, a kormeimet siman kilakkozom itthon valami jo minosegu lakkal, de mivel ezek lassan fogynak, nem tudok ra osszeget mondani.

Arcapolasi szerek is kb 2000 / honap.

Meg sosem irtam ossze, de mivel nem veszek mindenbol minden honapban ujat, igy hiaba hasznalok tobb kulonbozo dolgot, nem jonnek ki nagy tetelek.

Regen tobb sminket vettem, de rajottem, hogy annyira nem vagyok kiserletezos, a bevalt modszert szeretem, igy mar abbol is csak ujraveszem az adott termeket, ami epp elfogy, vagy valami hasonlot, de nem halmozok fel 20 kulonbozo szemhejfestek palettat egyszerre meg ilyenek.

2020. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Kb 20 ezret. De ennek a fő oka, hogy általában nem várom meg amíg elfogy egy termék, szeretek újat venni kísérletezni. Pl egy nagy dobozos sampon simán kibír nekem egy fél évet, de pár havonta újat veszek mert megtetszik egy.

Ha smink terméket vásárolok még könnyebb elérni ezt az összeget, egy picit felsőbb kategóriás, nem drogériás paletta kapasból 10ezer.


Fodrászhoz évi 2x járok, kozmetikushoz körmöshöz soha. A kézápolást, szőrtelenítést megtudom oldani itthon

2020. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Én elég keveset. Fodrászhoz csak akkor megyek, ha valami nagy változást akarok a hajammal kapcsolatban, az elmúlt 10 évben kétszer voltam, egyébként itthon vágok a végéből és festeni is magam szoktam. Kozmetikushoz vagy körmöshöz nem járok, sose voltam. A samponom és a hajpakolásom spéci és drága, 15k körül van a kettő együtt, de hónapokig kitart, évente 2-max 3 alkalommal kell vennem. Nem sminkelek, csak szemöldökceruzám van, azt addig használom, amíg el nem fogy. Amire még költök, az a hidratáló arckrém, testápoló, ill. tampon, de ez is évente 20k maximum.
2020. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Fodrászhoz 2 havonta járok 15-20 ezer, attól függ mit csinálnak rajta.

Arckrémet veszek 2-3 hetente kb

6000 ezer Ft.

Tusfürdőből Bioderma nagy kiszerelésű 7500 ezer Ft kb.ez jó 3 hónapig.

Kozmetikusra szerencsére nincs szükségem.

Sminkből highend márkákat veszek, de 1 évig minimum jók.

Arcpakolás, szérum olyam 8-9 ezer havonta.

HAVONTA 20 körül költök, ha elosztom a költségeket.

2020. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Fodrászhoz 2 hetente járok, egy alkalom olyan 20-30 ezer körül van.

2 hetente járok körmöshöz is. Az ilyen 7 ezer körül van. A pedikűrös is ennyi.

3 hetente pillásnál 20 ezret hagyok ott.

Amikor elfogynak az arcápolási cuccaim akkor veszek. Az olyan 2-3 havonta van. Akkor 2-3 százezret költök erre, de volt már hogy többet is.

Hajápolási cuccokat kb. havonta veszek. Az olyan 70 ezer.

Havonta legalább egyszer elmegyek kozmetikushoz, ott 50-60 ezret hagyok ott.

Smink az változó meddig elég, de amikor elfogy akkor mindig veszek, meg ha meglátok valami jó rúzst vagy palettát, akkor azt is megveszem. 100-120 ezerbe kerül mikor bevásárolok.

Szóval elég sokat költök, de nem spórolok.

2020. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
68%

Se kozmetikushoz, se körmöshöz nem járok, kb. 3-4 havonta megyek fodrászhoz 3000 Ft-ért. Nem látom szükségét annak, hogy ilyen helyekre járjak, a fodrászon kívül mindent meg tudok magamnak csinálni, ha kell.

Kozmetikumokra meg tisztálkodószerekre akkor költök, amikor elfogy valami, de nem szoktam rajta spórolni, ha olyan kedvem van, vagy olyanra van szükségem, akkor megveszem a drága cuccokat, de nyilván feleslegesen nem szórom rá a pénzt csak azért, mer mondjuk megtehetném. Gondolok itt arra, hogy vannak mondjuk olyan dolgok, amik terén nem látom értelmét annak, hogy sokat költsek rá: pl. arclemosó vagy szempillaspirál.


Amire többet kiadok, és bár nem szépségápolás, hanem inkább hobbi, de azért csak magamra költöm és a külsőmet is befolyásolja az az edzőtermi bérlet meg a személyi edző havonta olyan 40 ezerért. Ha még elmegyek mondjuk néhány jóga vagy pilates órára, akkor több.

2020. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Sampont 2havonta veszek. Az összetevőket nézem nem az árat. (Lehet olcsó vagy drága is)

Balzsamból nagyon ritkán veszek újat, mert a nagy dobozos kallos balzsamokat használom.

Hajolaj elég egy évig.

Ha tusfürdőt használok az 3 hét, ha szappannal fürdök az meg 2 hónap alatt fogy ki.

Testápoló (400ml) egy év :D

Fényvédő arcra pedig két hónap.

Sminket ritkán veszek, a szempillaspirálomat szoktam sűrűbben cserélni.

Ja és használom a naturlandes füdretőt is:ezzel arcot mosok, borotválkozom és intim területen is ezt használom. Ez kb egy hónapig bírja, de ez csak 390 ft.

Micellás víz is majd egy évig bírja mert ritkán sminkelek.

Vattakorong is több hónap.

Hajamat anya vágja. Nem fodrász, de nagyon ügyes.

Körmömet meg magam csinálom. Nem lakkozom, hanem csak reszelem, ápolom olajjal és néha eltávolítom az elhalt bőrt.

Ja meg az izzadásgátló is fél évig bírja.


Nem tudom mit csinálok ilyen rosszul, nem vagyok igénytelen egyátalán, de néha nem hiszem el, hogy mennyi ember locsolja magára a termékeket. Pl ismerősömnek egy hónap alatt elfogy egy parfüm, egy hét alatt elhasznál egy tusit....

2020. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fodráyzhoz nem járok, magamnak festem/vágom a hajamat, a festék egy ezres havonta.

Havi egy flakon hajlakk ~1300 Ft

Havonta műköröm (a saját kormeim nem szépek, szóval ez sajnos szükséges 7-8000

Havonta egy sampon és balzsam (DM-es, teljesen jó) 1000 Ft

Két-három havonta veszek új szempillaspirált és tust, ezek együtt 2000 Ft

Amik lassabban fogynak: sminklemosó, vattakorong, azok 100 forintos tételek hónapra lebontva.

Amire hajlamos vagyok többet költeni, azok rúzsok, szemfestékek, krémek, parfüm, de ezek nagyon sokáig kitartanak.

2020. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!