Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg károsak a hidratáló...

Tényleg károsak a hidratáló krémek?

Figyelt kérdés
Valóban hozzászokik a bőr, és ellustul a saját a bőröm? Olvastam (Dr. Rachael Eckel szerint) hogyha túl sokszor használ valaki hidratáló krémet, idő előtt öregszik a bőr. Illetve sok, még a drágább termékekben is vannak olyan anyagok, amiket ha hosszabb távon használsz, szintén korai öregedést érsz el vele. Pl: Dimethicone ez pl van a Neutrogenás hydro boost-ban is.

2020. okt. 11. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bőrnek van egy saját védekező és önfenntartó képessége. A kor előrehaladtával csökkennek bizonyos dolgok, pl a kollagén termelés. Lehet használni hidratáló krémeket, hiszen külsőleg segítheted a bőröd, de itt a lényeg, hogy a bőrödnek megfelelő krémeket használd. Ha nem is jár valaki rendszeresen kozmetikushoz, egy jó szakembert keresni kellene, hogy az adott bőrnek megfelelő krémeket ajánljon megvizsgálása után.
2020. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a bőröd nem lustul el, ha egy megfelelő krémet kensz rá az csak segíteni fog rajta. Erről én is hallottam, de ezt már megcáfolták, nem igaz. Akkor lehet káros, ha olyat használsz, aminek nem jók az összetevői vagy nem a te bőrtípusodra való (pl. pattanásos, de száraz bőrre ha valaki valami tipikus drogériás pattanásos bőrre való terméket használ, az csak tovább fogja szárítani a bőrét és ezáltal ront a helyzeten). Egy csomó ellentétes információ kering, ne higyj el minden azonnal, olvass utána jobban. Ha kutatásokkal támasztják alá az információt (és nem ilyen 10 emberen tetsztelték dologgal), akkor az megbízhatóbb.

Persze nem muszáj neked ezekre rákeresned, csak akkor olyan forrásból tájékozódj, ahol az illető ezt megtette és linkeli is, hogy mi alapján mondja ezeket.

2020. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
73%
Én már 40 éve használok arckrémet. Kozmetikushoz igen ritkán járok, felnött koromra már a pattanásos bőröm eltűnt, azt mondják a koromhoz képest egyáltalán nem vagyok ráncos. Eleinte csak szemránckrémet használtam, amit egy 30 évvel idősebb kolleganőmtől kaptam ajándékba, aki azt mondta, most kezdjem el, mert 60 évesen amikor már ráncos leszek nem használ. Aztán később nagyon tetszett az Oil of Olaz egyik reklámja, és megvettem. Évekig azt használtam, de amikor nálunk megszűnt, nem kaptam áttértem a Garnier változatokra és a kornak megfelelő feliratként használom a termékeit. Nappalit és éjszakait is. Sztem sokat segített a rendszeres használat és a nyári kevés tűző nap (mindig árnyékban napozom és napszemüveget hordok.)
2020. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aki nagyon benne van a témában rá tudna nézni pár termékre amit néztem?:)
2020. okt. 11. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Ez akkora hülyeség. Amúgy nem tudom, hogy miért a szépségápolásra van ez kiélezve, gondolom, mert nőket érint, és őket a világ nem szereti.


Ott van a sok reklám, hogy időskorban csökken a csontokban a kálcium, szedjünk kálciumot, télen nincs annyi nap, szedjünk D vitamint - tehát minden másban jó a hiány pótlása, a krémeket kivéve. Ebbe is csak az arckrémek tartoznak, hisz senki nem mondja, hogy ha sokat kézkrémezel, vagy ajakápolózol, akkor lerohad a kezed meg a szád.

2020. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Nem károsak, nem lustul el a bőröd, nem szokik hozzá a bőröd.


Ha minden nap eszel egy almát, mert az egészséges, akkor szerinted 2 hónap múlva a gyomrod azt mondja hogy "Hallod, én már meguntam az almát, többé már nem egészséges nekünk, fölöslegesen eszed" ?? Nem.


Max a bőröd típusa változik (időjárás, étrend, hormonális dolgok miatt), ami miatt lehet, hogy már nem úgy reagál egy adott termékre.

2020. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#1 Akkor én lehet csak ártottam a bőrömnek, hogy hasraütésre vettem egy ráncok elleni L'occitane krémet mert ráncosodom?:O Mert tényleg mintha fáradtabb lenne a bőröm. Tudnál esetleg ajánlani olyan szakembert aki valóban ért hozzá és miután megnézte a bőröm ajánlani tud rá krémet?
2020. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!