Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hajápolókat használsz...

Milyen hajápolókat használsz a hajadra?

Figyelt kérdés
A hajam teteje nagyon hamar zsírosodik általában már a mosas utáni 2.nap zsíros kezd lenni,nem vált be hogy sokáig nem mosom és beáll x napra,kissé fénytelen a hajam.A vége nagyon hamar töredezik egy évben 4x vágatom.Hajvágás után hamar megjelennek a töredezett végek.A hajamat felfogva copfba hordom de nem erősen fogom fel,tangle teezer fésüt használok,nem vasalom a hajamat.A hajvég kicsit száraz is.Tudnátok termékeket ajánlani számomra,vagy ami nektek is bevált?Vagy ha házi pakolást használtok azt is leírhatjátok hogy meddig hagyod fent,hogy állítod össze.Olvastam a ricinusolajos pakolásról azt meddig kell fenthagyni és mennyit kell a hajra kenni,csak a hajvégre kell vagy teljes hajra.Azt is leírhatjátok hogy ti hogy ápoljátok a hajatokat.Köszi a válaszokat.

2020. okt. 16. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
olajakat messzirol keruld el ha zsirosodik a hajad. ha nagyon zsirosodik akkor meg a hajbalzsam sem javasolt. maximum zsiros hajra valot hasznalj. sok ilyen temaban olvastam mar a szaraz samponrol h mennyire jo zsiros hajuaknak. en elseve dream longot hasznalook
2020. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Balzsamot csak a havégre teszek.
2020. okt. 16. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Az első egy nagy baromságot ír. Nyugodtan használhatsz olajat és balzsamot is. Azokat egyébként sem kell a hajtőre felkenni. A szárazsampon meg nem állandó használatra való. Nem egy rossz dolog, de én csak akkor használom ha tényleg nincs időm hajat mosni és már vállalhatatlan a fejem és tudom, hogy aznap este, legkésőbb másnap már megtudom mosni. (Ez évente kb 4-5x fordul elő) Különben meg nemigen tesz jót, ha állandóan azt fújkálsz a hajadra. Csak mégjobban elkezd zsírosodni a haj, a fejbőröd se tud normálisan "lélegezni."

A ricinus olajat már próbáltam. Szerintem semmit nem ér, ráadásul sok vele a macera. A hajtöredezésen nem segít, egy jobb hajbalzsam vagy pakolás annál inkább. Hajnövesztésre is van ennél jobb szer.

Egyébként nekem is olyan a hajam mint neked. Kb 2 nap után már zsírosodik, az alja töredezésre hajlamos. Ezzel én sem tudtam mit kezdeni, elvileg ez az átlagos. Gondolj bele, naponta fürdesz-akár többször is-leizzadsz, piszkos leszel, stb. A ruháidat is lecseréled naponta. Akkor a hajunkkal miért teszünk kivételt? Nem marad teljesen tiszta az sem időközben. Nem csak a tested, a fejed is ugyan úgy izzad. Kilépsz az utcára, egyből dől az arcodba a kipufogó füst, cigifüst, keményfüst. Főzés közben a gőz, kaja szag. Folyton fésülgetjük, formázzuk, fogdossuk. Eszünkbe se jutnak ezek a dolgok, de sokat számítanak ám.

Az évi 4 hajvágás sem sok, sőt ajánlott is.

Termékek közül nekem szinte ugyan úgy bevált a 300 Ft-os Baleás balzsam is, mint az 1000 Ft-os. Mikor melyiket van kedvem megvenni. A lényeg inkább azon van, hogy használod ezeket. Samponozni 2x szoktam és mindig nagyon alaposan kiöblítem. Balzsamot minden egyes mosásnál használok, csak a végekre. Legalább 5 percig hagyom rajta, majd ezt is nagyon alaposan leöblítem. Ezután még vizes hajra rakok hajolajat, ezt is leginkább a hajvégekre és ezt is minden mosás után. Megszárítom és formázás előtt hővédőt használok. Ennyi. Szerintem szép egészséges a hajam.

Ami még nagyon sokat számít, hogy ne csak kívülről tápláld a hajad, hanem belülről is. Próbálj meg minél jobban vitamin dúsan étkezni, igyál sok folyadékot. Néha-néha szedhetsz valamilyen hajvitamint. Ártani nem fog. :)

2020. okt. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Én kókuszolajat használok a teljes hajamra és a fejbőrömre is,egyáltalán nem korpás vagy zsíros,a hajam pedig fényesebb és gyorsabban nő. 1 órát hagyom rajta,utána babasamponnal mosom meg. A dm-ben vettem szulfát parabén és vegyszer mentes.

Ez után valamilyen balzsamot rakok rá,általában ilyet:

[link]

Vagy ilyet:

[link]

Amúgy vékonyszálú,szőkített,vasalt hajam van, de most szép fényes és egészséges,a derekamig ér. Egy héten 2-3szor mosok hajat és ugyanennyiszer vasalom,amihez ilyen hővédőt használok:

[link]

2020. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és azt kihagytam,hogy én is tangle teezert használok,és invisibobble hajgumit,így nem törik
2020. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a másik tábort erősítem, nekem sajnos száraz a hajam, mert hullámos/göndör. De így a száraz hajvégeket átérzem .

Rengeteg de tényleg rengeteg dolgot/terméket kipróbáltam már, a marketing duma mindig kamu. Nekem se Glisd kur, se Syoss stb termékei nem váltak be a keratin hosszú távon szétszedi a hajat.


Jelenleg ezt a módszert alkalmazom és sokkal szebb a hajvégem, nem törik és finom puha:

Hajmosás előtt hidegen préselt szűz kókuszolaj pakolást használok. Probáltam a ricinust, nekem semmit nem ért és összetapadt, elnehezedett tőle a hajam. A kókusz olajat 45 percig fent hagyom, majd nem meleg vízzel(!) kimosom, én a Naturals by Watsons argán olajas vegán sampont használom, nagyon kíméletes, puha marad tőle a hajtövemnél - lehet neked nem előny, de nem szárítja ki a fejbőrt - balzsamként pedig én erre esküszöm, fodrászom javasolta: Crema al Latte Serical kék tégelyes balzsam csodát tett a hajammal, ez az egyetlen ami jól bepuhítja és nagyon finom latte illata van (:

Nekem ez a rituálé többet ér bármilyen más terméknél, de sok idő volt kitapasztalni. Mindenki más, de a hajvégekre az olajos pakolást nyugodtan alkalmazd!

2020. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!