Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a különbség a tonik és a...

Panelkukac2410 kérdése:

Mi a különbség a tonik és a tonizáló között? És az arcolaj és arckrém között?

Figyelt kérdés

2020. okt. 23. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tonik és tonizalo közt szerintem nincs különbség.

Az arcolaj olajos bázisú(mint pl a hajolaj), a krém meg sűrű általában fehér színű és tubusban vagy tégelyben van.

2020. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően a magyarban furcsa ez a tonik szó. Toniknak hívjuk a tisztító lemosót is, amivel vattára téve át kell törölni az arcot, hogy lemossuk a szennyeződéseket, meg a tonizáló folyadékot is. A tonizáló folyadék az ázsiai szépségáploásból jött, nekik nagy kedvencük. Igazából a bőr ph-ját segíti helyreállítani, és tápláló összetevő vannak. Vagyis nem tisztító hatású, mint a lemosó tonik. Tisztítás után, a szérum és az arckrém előtt kell használni. Én pl ezt nem is pazarlom azzal, hogy vattára öntsem, hanem a tenyerembe folyatom ki, és úgy bepaskolom a bőrömbe.

Az olaj meg a krém igazából elég egyértelmű, az, amit az első leírt. Az egyik olajos állagú, a másik krémes.

A helyes sorrend: arctisztító > tonizáló folyadék > szérum vagy olaj > hidratálókrém > fényvédő

2020. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, az állagot érintően tudom mi a különbség a krém és az olaj között:DD

Én arra lettem volna kíváncsi, hogy a bőrre gyakorolt hatásukban mi a különbség, mert azt vettem észre, hogy akár arc-, akár ajakolajat használok arckrém/ajakbalzsam helyett, akkor mindig kiszárítja a bőrömet. Ilyen téren mi a különbség?

2020. okt. 30. 16:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Magában nem ajánlott csak olajat használni. Nem hidratálnak úgy. Hidratálásra a hidratáló krémek vannak.
2020. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!