Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 23 éves vagyok, hullik a...

23 éves vagyok, hullik a hajam és kopaszodom?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. A hajam fésülködések alkalmával hullik, de nem nagyon ijesztő mértékben, csak szerintem jobban, mint másoknak.


A homlokom tetején "mikiegérbe" mint édesapám elkezdtem kopaszodni... Emiatt csak kiengedett hajjal érzem jól magam.

A bal oldalon jobban felfutott a kopaszodás. Babahajaim ott is vannak, de nagyon gyengék.


Egyébként festem a hajam, de nagyon ritkán 3-4 havonta egyszer. Vasalni is ritkán szoktam 2-3 hetente egyszer.


Mindig is magas volt a homlokom, de most valahogy úgy érzem feljebb kopott a hajam, mint ahogy egyébként volt.


De mindig is ilyen hajam volt. Úgy 16 éves koromtól nagyon vékonyszálú.

Akkor az addig erős mindig hosszúra hagyott hajam levágattam fiusra.. persze szörnyű volt, így visszanövesztettem, de mikor visszanőtt már nem volt erős. Onnantól vékonyszálú és ritka a hajam.


Egyébként csak 2 éve festem a hajamat.

Nem használok rá igazából semmit, csak sampont és balzsamot.


Régebben, mikor erősszálú volt mindig összefogva hordtam, azóta is szoktam, de éjszakára mindig kiengedem, hogy ne húzzam a szálakat és ne veszítsem el őket fésülködésnél.


Mit tehetnék, hogy szép erős élettelteli hajam legyen, és ahol kikopott elől és most csak babahajaim vannak oda is visszanőjön a hajam? (hiszen a babahajak arra engednek következtetni, hogy ott még vannak hajhagymáim)


Nagyon kevés önbizalmam van a ritka hajam miatt... nagyon sokat segítene ha valaki tudna megoldást a problémámra!


(Okostelefonról írtam ki a kérdést, ha valahol esetleg hiba van, vagy lemaradt egy ékezet, akkor elnézést!)



2020. nov. 1. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedj vitaminokat, hagyd el a hajfestést, és a vasalást. Az se mindegy mióta festetted a hajad ha évek óta akkor mindegy hogy ritkán, ugyanúgy tönkre vágja a hajad. Sógornőmnek ugyan ilyen a haja, hosszú ugyan de agyon van festve, meg vasalva mindig, de ő már szó szerint majdnem kopasz. Elég undorító. Az én hajam is olyan volt, hogy 1 festés is tönkre vágta meg a heti 1 vasalás. Én elhagytam teljesen a festést és a vasalást is. A sok kencét is. Jó minőségű sampon és fésű, 4 naponta mosom és nem vészesen zsíros még a 4.napon se. Vas és vitaminok szedése ajánlott, meg figyelj oda az étkezésedre, ne egyél sok "szemét" kaját. Van akinek a haja a legkisebb "igénybevételt" se bírja.
2020. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 éve festem a hajam, írtam.

De mielőtt festeni kezdtem is már nagyon kevés volt... nem hiszem, hogy a festéstől lenne kevesebb.

Viszont nagyon vashiányos vagyok 3 mas a vasam és ugye 16 felett a jó az alatt vashiány.


Meg nem tudom számít e, de elég vékony vagyok.

De eszek rendesen, csak nem hízom. Nem tudom a hajam lehet e a soványságom miatt ilyen, de nem hiszem ezt sem oknak.


Tudna valaki valami hajnövesztőt? Bármennyi pénzt kifizetek csak javuljon a hajam. Mondjuk a hosszával nincs gond növekedik rendesen, csak ugye ritka... meg a homlokomon kikopott.


A festést pedig mellőzni fogom.

2020. nov. 1. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is: keress fel egy orvost, jó lenne egy endokrinológust, mert lehet hogy valami komolyabb van a háttérben. Ő majd beutal laborba és az alapján fog tudni segíteni, összeállítani egy kezelést. Én 27 éves vagyok, van pár betegségem, ami miatt 2 hónapja elkezdett ritkulni, főleg homlok felett/fejtetőn a hajam. Endokrinológus elküldött laborba, terheléses vércukorra, ki is derült, hogy mi okozza.

Hajvitaminokat is felejtsd el, a legtöbbször sz@rt sem érnek, max. csak kiragyásodsz tőle.

Bár lehet hogy nem ez az oka, ne hordd sokszor összefogva sem, mert ha túl szoros a copf, az is gyengítheti a hajszálakat.

Tudom, hogy kényelmesebb összefogva, de nem tesz jót hosszútávon. Esetleg próbált meg a nagyobb csatokat.



Rengeteg oka lehet a gyenge, ritkuló hajnak, de ha neked régen erős, egészséges hajad volt, és ez teljesen megszűnt, akkor vagy vitaminhiány (a vashiánytól is lehet)/hormonprobléma/valamilyen gyulladás vagy góc van a szervezetedben.

Mint írod, édesapádnak is ilyen, lehet örökölted, tehát genetikus, akkor sok mindent nem lehet tenni, mondjuk ha genetikus is szerintem ehhez még fiatal vagy. Nálunk apám is kopaszodik de én sem tőle örököltem, egyértelműen betegség okozza.

2020. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!