Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy egy parfümn...

Miért van az, hogy egy parfümnél ugyan az a márka és a néd csak az egyik EDT a másik meg EDP és más az illat?

Figyelt kérdés

Régebben vettem pár mintát és azt vettem észre, hogy az EDT és az EDP nem ugyan olyan illatú.

Azt hittem, hogy az egyik erősebb és tartósabb, de az illet sem ugyan az.

Ez miért van? Mi az értelme?


Azt hittem az EDT jobban van hígítva, kevesebb az illat benne és ezért olcsóbb (általában), de nem. Nagyon más a kettő, hiába ugyan az a márka (gyártó) és a neve is.


2020. nov. 28. 00:41
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

EDT=eau de toilette


EDP=eau de perfume


Az illat azért nem ugyan az, mert más a felépítése a kettőnek.


Az az eau de toilette esetében a cél egy mindennapos, nem túl tolakodó illat. Emiatt igen, amellett hogy csak 5-10% parfüm olaj megy bele, (míg az edpbe 10-20) megesik, hogy az illatszakértő kicsit meg is szelidíti a markánsabb jegyeket.

2020. nov. 28. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!