Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A mosható vattakorongnak a...

A mosható vattakorongnak a szemcsés vagy a mintás oldalát kell használni, ha radírozni szeretnék vele?

Figyelt kérdés

A bolti arcradírral nincs problémám, de annyira ritkán használom (van hogy csak 2-3 hetente), hogy szinte nem éri meg megvenni. Lejár, mielőtt el tudnám használni, és olyankor már nem szívesen kenném az arcomra. Tudom, van eldobható vattakorong erre a célra, pl. [link]

de ezt inkább helyettesíteném moshatóval, mert akkor a pici szemcsék egész biztosan nem maradnak az arcomon, és környezettudatosabb is az eldobható. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy radírozásra a mosható korongnak a frottír vagy mintás oldalát kéne használni? Mert ebben a videóban

[link]

a lány a frottír oldallal a sminket mossa le (ezt én mondjuk a saját arcomon erősnek érezném, főleg szemkörnyéken, mert oda inkább puhább, plüss jellegű korongot használnék), és a mintás oldallal kapcsolatban említi, hogy azt szokták radírozásra használni.

Itt viszont azt írják, hogy a korong frottír fele finom bőrradírozásra is alkalmas:

[link]


Lehet, hogy van némi különbség a két korong összetételében, de én azt gondolom, a frottír oldal a jobb radírozásra bármelyik mosható korong esetében. Én amúgy sem szoktam erősen radírozni a bolti radírral, valószínűleg elég lenne nekem (Bocsi, kicsit hosszú lett)



2020. dec. 3. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az oldala válik be bőrradírozásra, ami frottír anyagú, törölközőből van, és úgy is néz ki. Tehát amelyik nem teljesen sima.
2020. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kimaradt, hogy a korongból is van olyan, hogy frottír-plüss és frottír-pamut mintás, a linkeken ez utóbbi szerepel

a frottír-plüss esetében a frottír egyértelműen a radírozós oldal

2020. dec. 3. 12:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés a frottír/pamut mintás korongra vonatkozik, nem a frottír/plüss korongokra.
2020. dec. 3. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Annál is ugyanúgy, és igényeidnek megfelelően. A frottír nyilván sokkal erősebben tud radírozni, mint a pamut.
2020. dec. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a fizikai radírozást. Nem tesz jót a bőrnek.
2020. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!