Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Seborrheás dermatitiszre...

Seborrheás dermatitiszre tudtok ajánlani valamilyen sampont vagy egyéb készítmént?

Figyelt kérdés
Hónapok óta küzdök seborrheás dermatitisszel, a fejbőrömről plakkokban kaparom le a korpaszerű, zsíros, gyakran odaszáradt rétegeket, ami a szemöldökömön és az orromon is ott van, nagyon gyakran pedig a fülemen is megjelenik. Az orvosom azt mondta, erőteljesebben mossam az érintett felületeket szappannal (???), de hát – mondanom sem kell –, nem használ semmit, inkább csak tovább szárítja a bőrömet, a fejbőrömön pedig nem szeretnék ilyesmivel próbálkozni. Milyen készítmény vált be nektek?

2020. dec. 21. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem valamit kevertetett a bőrgyógyász a patikában. Ha győri vagy, akkor viszek egy keveset. Nekem egy használat után teljesen elmúlt.

Most ilyen jószívű vagyok xD

2020. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nekem a Skin cap nevű sampon vált be.

2020. dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arcodra használj Cetaphil nevű arclemosót.

Samponból próbálj kéneset vagy olyat ami illat és minden más mentes.

2020. dec. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyedül az Apavita érzékeny bőrre való samponja vált be, az arcomra neogranormon krém. Voltam már különböző bőrgyógyászoknál, nem segített amit felírogattak.

Így sem múlik el teljesen, de azért elviselhető szinten tudom tartani.

2020. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4es vagyok, 3as kommentjéről jutott eszembe, nekem a kénes sampon csak még jobban tönkretette. Közvetlenül a hajmosás után véres sebes volt az egész fejbőröm, pedig úgy használtam ahogy írta a használati útmutató. Érdemes kipróbálni, hátha neked beválik, de ne lepődj meg ha mégse.
2020. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Hasonlóan jártam mint az 5ös, aki a 4es.

Bár nekem nem lett sebes meg ilyenek, de érezhetően romlott a helyzet, ahhoz képest, hogy elvileg segíteni kellett volna..

2020. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Próbáld ki a Nizoral sampont, nekem attól elmúlt! :)
2020. dec. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!