Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Whiteheadek, grízes bőrre van...

Whiteheadek, grízes bőrre van jó rutinotok?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak TO-s hidratálót használok és 5% Lactid Acidot heti 2x, de szeretnék Retinolt vagy más szérumot beépíteni ha az segít. Illetve fényvédőt se tudom mi lenne a legjobb, ami nem tömíti ela pórusaimat

2020. dec. 30. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Most úgy hámlasztasz, hogy nem használsz fényvédőt?
2020. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Illetve a testeden grízes a bőr vagy az arcodon? Nagyon hiányos a rutinod, és látatlanban nehéz bármit is mondani.
2020. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Arcom csak a grízes, és egyelőre nem használok fényvédőt mert nem járok ki 2 hónapja és nem tudom melyiket vegyem meg. :(
2020. dec. 30. 12:54
 4/20 A kérdező kommentje:
[link] ilyen kb mint itt a miliás, tehát az orromon black headek vannak, arcomon/ homlokomon pedig miliák illetve tág pórusok. De alapjában véve nem zsíros a bőröm és nem is pattanásos, csak ha piszkálok a zárt comedokat piros kiütés szerű cuccok lesznek.
2020. dec. 30. 12:58
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

#1 és #2 vagyok:).

Egy alap rutin nélkül nehéz eredményt elérni. Reggel dupla tisztítás is kéne. Első lemosónak biztosan szeretnéd a Nivea szőlőmagolajos lemosóját, ez sokat segít a fekete miteszereken is. Ezután egy víz bázisú lemosó, pl balea med gél vagy tej olcsóbb kategóriában. Ezután száraz bőrre mehet heti 2x a lactic acid, utána a hidratáló.

Reggel pedig a víz bázisú lemosóval arcot kéne mosnod, utána pedig fényvédő.

Hiába vagy bent, ott is érnek a káros sugarak. Én ezt használom. [link]

Ha hámlasztasz kötelező reggel felkenni a fényvédőt, nehogy valami gond legyen.

Addig amíg nincs alap rutinod addig ne vegyél retinolt se, majd csak utána. :D Sok szérum segíthet.

Tehát akkor.

Este:

Olajos lemosó

Víz bázisú lemosó

Heti kétszer hámlasztó

Hidratáló


Reggel:

Víz bázisú lemosó

Fényvédő


Arra figyelj, hogy szép összetevőjű lemosót és fényvédőt vegyél, nehogy valami irritálja a bőröd.

2020. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!😊😊 és ha majd jöhetnek új dolgok milyen retinolt vagy azelaic savat válasszak?
2020. dec. 30. 17:39
 7/20 A kérdező kommentje:
Illetve a Garnier micellás víz jó vízbázisú lemosónak?
2020. dec. 30. 17:40
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Neeem, a Garnier első lemosónak lenne jó az olajos helyett. De abból csak a rózsaszín minden mentest ajánlom. :D

Ha a mostani hámlasztód nem válik be akkor csak utána vegyél másikat. A 10%os már erősebb, de a 7% glikolsav nagyágyú, ha nem túl érzékeny a bőröd.

Retinolból gyengédet válassz. A 0,2% erősségű jó bevezető. A 2% retinoid is 0,2% retinolnak felel meg. Én 0,5-ös retinolt most kezdtem el használni, nekem ez az első, és szerencsére nem érzem soknak.

2020. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
(#5-ös vagyok)
2020. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akkor TO AHA/BHA-nal jobb a 7% glikolsav majd a későbbiekben? Éés azelaic acid, c vitamin, nia meg a többi cucc akkor nem kell ugye?😃
2020. dec. 30. 18:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!