Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó az arcápolási rutinom?

Jó az arcápolási rutinom?

Figyelt kérdés

Minden nap használok :

- sminklemosót (Balea rózsavizes)

- pattanás elleni tonikot (Balea hautrein)

- arckrémet (Balea aqua)

Hetente 3× :

- arcmaszkot (Garnier fekete)

Hetente 2× :

- arcradírt (Balea barackmagolajos)

- lehúzhatós maszkot (Garnier fekete lehúzhatós)

Kb. ennyi? Ez mennyire jó?


2020. dec. 30. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Neked bevált? Vannak bőrproblémáid?
2020. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%

Mihez képest jó? Ha neked jó, akkor jó, én teljesen más elveket vallok a bőrápolásban, egyik terméket sem használnám, mert a bőr megbosszulja, ha irritáljuk (parfüm, szárító alkoholok).

Annyit mindenképp tanácsolnék, hogy reggel feltétlen használj fényvédőt, illetve én a helyedben a bőrradírt sem használnám, mert mikrosérüléseket okoz a bőrön, ami nagyon kedvez a bakrériumoknak.


Ha érdekel a bőrápolás, ajánlom a skinsmart.hu-t illetve a YouTube csatornájukat, ott tudsz bőven tájékozódni, egy káros összetevőktől mentes alaprutin sem kerül ennél többe. :)

2020. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Hát ez elég kesze-kusza rutin, vannak termékek itt amikben vannak irritáló összetevők, alkohol, előbbi teljesen egyéni, hogy kinek mit bír a bőre. Milyen bőr problémád van, hány éves vagy?
2020. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
16/L pattanásos, mitesszeres zsíros az arcbőröm főleg a T-zónába, a két arcom az hamar kiszárad, de ezen segít az arckrém.
2020. dec. 31. 09:08
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

#3 vagyok. 16 éves koromban nekem is hasonlóan nézett ki a rutinom, akkor még nem jött velem szembe a tudatos bőrápolás. Ha már megvetted és el akarod használni ezeket, akkor nyugodtan, most ez a pár hónap amíg ez a rutin tart nem fog nagy károkat okozni, de utána a helyedben erre váltanék.

Este:

1. Olajos lemosó (mivel az olaj oldja az olajat ezért a miteszereken sokat segít.). Pl. Nivea szőlőmagolajos lemosó

2. Víz bázisú lemosó Pl. Balea med gél/tej, CeraVe hydrating cleanser/ SA smoothing cleanser (ezek közül az ami szimpatikusabb)

3. Hidratáló. Pl. Mixa Atopiance testápoló, Cerave testápoló, illetve a Cerave-nak vannak testesebb hidratálói. A legolcsóbb lehetőség a dm-ben kapható saubar krém.


Reggel:

1. Arcmosás a víz bázisú lemosóval

2. Fényvédő (olcsóbb megoldás a DM saját márkás sundance fényvédője, de nem mindegy melyik fajta.) [link] Ez pl tökéletes.


Ez az alap rutin ad a bőrnek egyfajta tisztulást, de valószínűleg nem lesz elég. Ha már pár hete tart ez a rutin, és úgy érzed nem elég, akkor jöhetnek a hámlasztók és az aktív összetevők


1.Niacinamid. Pl The Ordinary 10% Niacinamid+1% cink vagy G&G B-bomb. A niacinamid szabályozza a faggyútermelést, segít a pattanásokkal szemben, és mivel szabályozza a faggyútermelést, ezért a pórusok nem lesznek túl terhelve, úgyhogy a tág pórusokon is csökkent. (Ezt a mennyiségű niát nem mindenkinek bírja a bőre, teljesen egyéni. Nekem pár hét alatt eltüntette a pattanásaimat, de van aki kipattog tőle.)


2.BHA hámlasztó. Pl. Paula's Choise BHA vagy Cosrx BHA. Ez a hámlasztó zsírban oldódik, tehát lejut a pórusokba, és az AHA szavakkal ellentétben nem a bőr felszínt kezdi el hámlasztani, hanem a pórusok belsejét kezdi el tisztítani.


3. Ha a nia nem hozza le a pattanások, akkor az azealinsav az, ami tényleg a pattanásokra való. Ez felveszi a harcot a pattanást okozó baktériumokkal.


Ezeket úgy tennem egy rutinba, hogy


Este:

1.Olajos lemosó

2.Víz bázisú lemosó

3.Heti 2x BHA (száraz bőrre kell felrakni)

4. Niacinamid

5. Hidratáló


Reggel:

1.Víz bázisú lemosó

2.Azealinsav

3. Fényvédő


Ez egy türelem játék, lehet hogy a lemosó amit veszel azt nem fogja bírni a bőröd, vagy mondjuk a niát. De pl az én bőröm mindenre jól reagált amit vettem, úgyhogy ilyen is van. :D

2020. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig #3 vagyok. Nézegesd Youtube-on a skinsmart csatornát, több videót is csináltak ebben a témában. Érthetően elmondják, hogy mi mire jó, termékeket ajánlanak. :)
2020. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget utána nézek :)
2020. dec. 31. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

A termékek, amiket használsz tele vannak irritáló összetevőkkel. Zsíros bőrre nem használunk alkoholt, ez a legfontosabb szabály (az általad felsoroltak mind tele vannak vele).

Nem lesz rossz a rutinod, ha normális termékeket használsz.

16 évesen pedig ne hámlaszd szét az arcod, főleg heti többször ne! A sok hámlasztás elvékonyítja a bőrt és szétcseszi.

Ha nagyon rossz a helyzet bőrgyógyásznak mutasd meg és majd ő javasol rá valamit (antibiotikum, azelainsav, izotretionin).

2020. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A CeraVet-et és az Ordinary-t néztem, de hát én azt nem tudom kifizetni, drága.
2020. dec. 31. 11:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.


A dm-ből ez a lehető legolcsóbb rutin.


Olajos lemosó: [link] VAGY [link]


Víz bázisú lemosó; [link]


Hidratáló: [link]


Fényvédő: [link] Ebből a 30 faktoros 1600-1700-, a mini verzió 600 forint körül van. Van egy hasonló csomagolású is, annyi a különbség, hogy a színek kékesebbek a matricán, az nem jó.


Ezekben nincs alkohol, irritáló olajok, komedogén összetevők, illatanyagok.

2020. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!