Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit rontok el hajvasalásnál?

Mit rontok el hajvasalásnál?

Figyelt kérdés
Alapból göndör hajam van, de vasalom mert különben úgy nézek ki mint egy ősember, de ha kivasalom, attól még ugyan olyan pufi marad és nagyon nagy fejem van benne. Valamit elronthatok? Használok hővédőt és vasalás után hajvégápolót is. Hetente egyszer vagy kétszer, nagyon max háromszor vasalom. Nemsokára megyek fodrászhoz, nem tudom hogy ő tud e valamit kezdeni vele

2021. jan. 6. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mosás után úgy száritsd,hogy közben fésülöd gyakran.
2021. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy szárítom de akkor is pufi marad :((
2021. jan. 6. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hagyom magától megszáradni és utána vasalom, akkor nem lesz pufi.
2021. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem göndör hajnál pont ez a baj. Nekem is göndör és átérzem hogy milyen ha pufi, de nekem akkor szokott az lenni ha kifésülöm. Én már teljesen elhagytam a fésűt, de te sztem próbáld meg hogy csak hajmosás előtt fésülöd ki. Meg a hajszárítótól is pufibb lesz, mondjuk télen veszélyes vizesen hagyni a hajat, de nyáron ha van időd inkább hagyd megszáradni, ez is segít rajta.

Én ha ezek után (nagyritkán) kivasalom akkor nem lesz pufi, mivel göndören sem az.

2021. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozok az előttem válaszolóhoz, plusz 1 szavazat a fésülködés elhagyására.

Nekem is göndör hajam van, csak hajmosás előtt közvetlenül fésülöm ki, illetve utána vizesen (csak ekkor nagyon oda kell figyelni, hogy óvatosan csináljuk, mert amúgy sérülékenyebb ilyenkor a haj - az enyém viszont nagyon bekócolódik mosás közben, muszáj kifésülni). Ha így hagyom megszáradni, akkor nem lesz olyan pufi. Szárítani ritkán szoktam, mert az is szétfújja. Az elején szárítok rajta kicsit max, de aztán hagyom magától. Aztán ha ki akarom vasalni, akkor ilyenkor megfésülöm és kivasalom, majd teszek rá amit kell olajat stb. Így mondjuk 1-2 óra múlva vagy másnap jól néz ki. Néha megszárítom teljesen, ha tudom, hogy utána ki fogom vasalni. Illetve nem csak a természetes göndör hajamat nem fésülöm, de a kivasaltat sem :)

2021. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan 1 évbe telt mire megtanultam normálisan kiszárítani a hajam, és utána vasalom, azóta hajmosás között nem kell vasalnom csak egyszer.
2021. jan. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden göndör hajú tudja, hogy a fésű a legnagyobb ellenség :D Mondjuk hajmosás után, szárítás meg vasalás közben muszáj kifésülni, gubancosan ki ne vasald...ajánlom a tangle teezer fésűket, nem roncsolják a hajat és olyan könnyedén fésüli ki a csomókat, hogy meg sem érzed.


Amúgy ha nem muszáj, egyszerűen ne vasald. Próbáld ki azt, hogy hajmosás után éjszakára befonod a hajad(lehetőleg még kissé vizesen). Reggelre szép hullámos lesz és nem pufi. Bár ezek csak tippek, mindenkinek más jó a hajára, ezeket ki kell tapasztalni, sajnos a göndör haj ilyen macerás, 24 vagyok, de a mai napig nem tudom, mikor mi a legjobb neki...pedig kipróbáltam már száz féle balzsamot, hajolajat, ilyen-olyan praktikákat.

2021. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!