Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen állatkísérlet mentes...

Milyen állatkísérlet mentes sampont és balzsamot vegyek?

Figyelt kérdés
Amiket eddig próbáltam (Vitalcare, Inecto, Yamuna, Balea) sajnos nem váltak be, hajmosás után 1-2 nappal zsíros, ragacsos lett tőlük a hajam. Viszonylag sokáig használtam ezeket a termékeket,mert bíztam benne, hogy csak idő kell, amíg "átáll" a hajam, de sajnos nincs javulás. Régen Head and Shoulderst használtam, azt nagyon szerettem, de lelkiismereti okokból nem szeretném használni. Egyébként az, hogy bio- és mindenmentes legyen, nálam nem feltétel, csak az, hohy ne teszteljék állatokon. Ha valaki tudna jó terméket ajánlani, azt nagyon megköszönném és nagyon örülnék, mert a pénztárcám is egyre nehezebben viseli a folyamatos próbálkozásaimat. ( Az "inkább használnék állatokon tesztelt sampont, minthogy igénytelenül nézzek ki" jellegű "tanácsok" nem érdekelnek.)

2021. jan. 20. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még én is keresem a számomra tökéletes cruelty free sampont, szóval ebben nem biztos, hogy tudok érdemben segíteni, de én most az Isana kamillás samponját használom, az nekem olyan átlagosan teljesít, de lehet megér egy próbát, mert olcsó.

A másik sampon amit használok az a Lush New, ami már viszonylag drága (bár egész sokáig elég) de ezzel nekem kicsit hamarabb zsírosodik a hajam, mint az Isanától (meg a korábban használt samponoktól) - bár mentségére szóljon, hogy nem is zsíros hajra való hivatalosan. De amúgy nagyon szeretem és ha jól tudom van a Lushnak zsíros hajra való samponja is, ha ez még belefér árban.

(Meg még a The Body Shop samponjait is nézegettem, de azokat még nem próbáltam ki, de így +1 ötletnek leírom, mert nekem valószínűleg az lesz a következő amit kipróbálok)


Balzsam helyett pedig a Kallos hajpakolásait használom, nagyon olcsó, de szerintem teljesen jó.

2021. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha elmagyarázod miért jobb az embereken tesztelt kozmetikum, akkor komolyan postán feladok neked egy flakon bármit, amit kinézel...
2021. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert az emberek önként, pénzért cserébe vállalják a vizsgálatokat, az állatokat meg erőszakkal viszik a laborokba. És kicsit zavar az az elv, hogy ami jó egy patkánynak, vagy egy majomnak, az biztos jó lesz az embereknek is. Illetve az emberek el tudják olvasni, hogy mi egy sampon összetevője és eldönthetik szabad akaratukból, hogy ki akarják-e próbálni, vagy nem. Egyébként pl. a magyar kozmetikumokat tilos állatokon tesztelni, az Ilcsi kozmetikumok mégis magasan lekörözik az állatokon tesztelt világmárkákat, csak sajnos nehéz a beszerzése. Egyébként ha egy életmentő gyógyszert tesztelnek állatokon, vagy a rák ellenszerét, annak sem örülök, de azt legalább megértem, hogy miért teszik. De azért ne bántsanak már ártatlan állatokat, hogy nekem fényesebb legyen a hajam, vagy hogy megfelelő árnyalatú rúzzsal tudjam kifesteni magam. Egyébként reméltem, hogy a kérdésből lejön, de ha nem, akkor elmondom még egyszer, hogy nem óhajtok erkölcsi vitát nyitni erről a témáról, én ilyen sampont szeretnék és kész, neked ez ne fájjon és ne is kötöszködj légy szíves. Jogod van más véleményen lenni, mint az enyém, de most nem ez volt a kérdés, tanácsot kértem. Amit te leírtál az meg nem tanács.
2021. jan. 24. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Áh, tehát az állatokat sajnáluk, de a csóró szegények, akik kényszerből mennek el kikísérleti patkánynak, mert különben éhenhalnak, azokért nem kár.


Köszönjük Emese...

Persze az eszedbe sem jut, hogy a saját jólétedből lejjebb adj a környezeted és embertársaid érdekében. Helyette betakarózol ezzel az undorító álszent "állatkisírérlet mentes" markenting rizsával és nyugodtan hátradőlsz elképzelve mennyi édes nyuszit megmentettél.

2021. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, sokkal jobban sajnálom az állatokat, mint az embereket, ha nem tetszik, perelj be.
2021. jan. 25. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!