Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Soha életemben nem borotváltam...

Soha életemben nem borotváltam a testem, érdemes lenne? Ha igen, mit és hogy?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok és soha életemben nem borotváltam le még semmimet sem az arcomon kívül. Maradjunk annyiban, hogy Chewbacca is megirigyelné a testszőrzetem a fenekemen és a fanszőrzetem, igazi dzsungel, már kb nem is látszanak ki. A hátam mint a vérfarkasé és úgy hullajtom az elhalt szőrzetet a zuhanyzóba, mint a pulikutya. Az arcom is durva, leborotválom teljesen, 3 nap múlva megint egy hobó szakállam lesz. A szőrösségem, extra túlsúlyosságom, kezeletlen 7 éve tartó depresszióm, a heti 2-3 fürdés és a napi 14 órás számítógépezés miatt 17 évesen kialakult a Pilonidalis Ciszta nálam, ami életmódváltás nélkül újra kialakult nemrég.

Fogalmam nincs, hogy kéne az egészbe belekezdeni, nem is tudom, hogy bármilyen borotva képes lenne-e a néhol 10-15 centis szőrt leszedni. Azt sem tudom, hogy hogyan ne vágjak bele a cisztámba, mert ugye a két pofa között is bevan nőve, mint az Amazonas. Onnan minden zuhanyzásnál (annál a heti 2-3-nál) olyan szőrcsomók jönnek ki, mintha egy macska köpte volna fel évek munkáját (undi tudom).

Bármi ötlet, hogy hogyan kezdhetnék ebbe bele? Érdemes egyáltalán? Orvos látta és szerinte semmi különös, vannak ilyen szőrös fiatalok, egy férfi legyen is szőrös, nem hormonprobléma ez vagy valamu, minden ember más.



2021. jan. 24. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, azonnal essek neki.
Ne, jobb ha nem bántom.
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez a heti 2-3 fürdés verte ki a biztosítékot.

A szőr nem gond, veszel egy hajnyírógépet, az mindent levág, aztán lehet borotválni.

2021. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Testszőrnyíró, aztán kozmetikus legyantázza.


De egyrészt fel kéne keress egy pszichiátert a depresszióddal, másrészt higiénia nem ártana.

2021. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
76%
Minden nap kéne (KELL!!!!!) zuhanyozni minimum egyszer. Ha nagyon izzadsz, vagy nyáron néha kétszer is szoktam.
2021. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A cisztád a doki szerint sem a szőr miatt miatt van, hanem a sok ülés miatt, és hogy minimum odalent minden nagydolog után kellene mosakodni. Kenegesd napi 3x antibakteriális kenőccsel. És biza cukorbetegség tünete lehet sajnos, ha ilyesmik jönnek elő rendszeresen (tudod, amitől a fiúknak nem áll fel meg meg lehet vakulni és amputálják lábadat). Mozogj többet és ne legyen otthon semmi zacskós nasi meg cukros lötty. Hidd el, ha mozognál, a depressziódból is ki tudnál jönni, mert ha átlendülsz a kezdeti nehézségeken, a mozgás endorfint meg adrenalint termel (pont mint a csoki és a számítógépes játék, csak ez egészséges). Minél később kezded el, annál több nyavalyád lesz, amivel egyre nehezebb lesz elkezdeni mozogni, csajozni meg pláne, de még jó sokáig lehet élni egyre jobban már tényleg szenvedve.
2021. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:

Első körben nézesd meg magad másik orvossal, nem ártana egy vérvétel. Kezd el edzeni és száműzd az egészségtelen ételeket.

Tisztálkodj rendesen, nagy wc után mosd meg.

A testszőrödet testszőrnyíró segítségével tudod kordában tartani de pl. a hátadat le is gyantáztathatod.

A cisztához nem értek de ha életmódváltás kellene a gyógyulásához, akkor ezek segítenének azon is.

2021. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal akár szőrtelenítő krém is jó lehet, aztán konnyebb a borotva. Hajnyíró is jó, mint írják. Emiatt viszont méginkább többet kellene zuhanyozni.

Mindenképp kezelném a túlsúlyt, amihez nem feltétlen kell drasztikus változás, pusztán kisebb adagokat ennék, rizs helyett mondjuk bulgurt, zöldségeket, krumplit olaj nélkül sütnék, több joghurt és mentes keksz rágcsának, ilyesmi.

A kezeletlen depresszió kezelése is nagy lépés lehet a változás irányába, szreintem mindenképp foglalkozz vele.

Néha sétálj egyet, így a rengeteg gépezésben lesz egy kis szüneted. Ahelyett mondjuk olvass, akár életmód motiváló könyveket.

Vehetsz dolgokat, amitől jobban érzed magad, mondjuk parfüm vagy arcszesz.

2021. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp nyírd le a szőröd, ha zavar, itt előttem írtak már tanácsokat. Aztán a betegségeidre egy dolgot tudok ajánlani, ami szerintem mindenből kigyógyít: SPORT! Én amióta sportolok rendszeresen, néha talán túl boldog is vagyok. Bármilyen mozgás jó. Az úszást nagyon tudom ajánlani, évekig csináltam, de valami másra vágytam, így elkezdtem a Muay Thait. Ezt is tudnám ajánlani, csak nem tudom, milyen az a túlsúly. Mert ha tényleg olyan durva, mint írod, akkor inkább eleinte csak az otthoni edzést javaslom.
2021. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!