Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos hátra, vállra,...

Pattanásos hátra, vállra, dekoltázsra milyen jó tippetek van? Nagyon zavarnak és nem tudom mit kezdhetnék vele

Figyelt kérdés

Hallottam egy olyan házi praktikát, hogy egy spriccelős flakonba rakunk vizet, rendes tengeri sót(nem asztalit, mert az jódozott) és pár csepp 100%-os teafaolajat, és ezzel minden este a tiszta hátunkra ráspriccelünk és póló nélkül megvárjuk míg valamennyire megszárad/beszívódik, majd így elalszunk, akkor ez segíthet, mert ugye a teafaolaj antibakteriális, gyulladáscsökkentő, a tengeri só is, meg szárít stb.

De gondolom ez nem elég, kinek mi segített? MINDEN taktika érdekel.

Amikkel még próbálkozom: mindig tiszta pólót venni fel(amúgyis nyilván, de úgy értem hogy néha megesik hogy egy pizsi pólót két napig hordok). Nagyon alapos hátmosás, ilyen fürdőszivaccsal, ami segít az elhalt hámsejteket kicsit ledörzsölni, de sajnos nehezen érem el minden pontját a hátamnak. Majd ha jön a jobb idő napoztatni is szeretném óvatosan. Illetve nem nyomkodni, piszkálni, kapargatni.

Persze a belső tisztítás is fontos, igyekszem kevesebb cukrot és "rossz" kajákat enni,és egészségesebben enni.



2021. febr. 20. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Okosabb lenne felkeresni egy bőrgyógyászt ő jobban tudna segíteni. Nem hiszem, hogy attól a löttyitől amit írtál, vagy napoztatástól rendbe jönne, inkább még inkább haza fogják vágni.. Nekem csak hámlasztók jutottak eszembe, pl the ordinary glykol sava, vagy az geek&gorgeous cheer upja, vagy calm down esetleg segíthetnek.
2021. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Voltam bőrgyógyásznál és annyit mondott hogy napoztassam és dörzsi kefével hámlasszam
2021. febr. 20. 23:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor másikat kell keresni, mert ez így vicc, már bocsánat!
2021. febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A bőrgyógyász akinél voltál vicc kategória, keress egy magán bőrgyógyászt aki tud segíteni.

Nekem aknés volt a bőröm, hátam, mellkason, kaptam rá 2 krémet az egyik zyndaclin a másik skinoren. Ezek gyulladásccsökkentőek és Hámlasztó hatásúak. Nekem gyógyszert is kellett szednem 1 évig.

2021. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor mindenképp keresek másik orvost, hátha nekem is felír egy krémet, de gyógyszert ezért nemhiszem hogy akarnék szedni
2021. febr. 21. 11:04
 6/11 Metionin ***** válasza:
50%
Tejtermékek minimalizálása és fekete szappan.
2021. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Durva, hogy ezeket egy bőrgyógyász mondta neked... Az ilyeneken mindig nagyon meglepődök.

Pár éve én is ugyan ebben a cipőben jártam, eleinte hasonló dolgokkal próbálkoztam, persze csak rontottak a helyzeten. Megoldani akkor tudtam, mikor jobban beleástam magam a tudatos bőrápolásba.

Dörzsölni és fizikailag hámlasztani semmiképpen sem szabad. Egyrészt ez csak ront a gyulladáson, másrészt mikrosérüléseket okoz a bőrödön és szépen eloszlatja a pattanást okozó baktériumokat. Az agresszív tisztítás megbontja a bőröd természetes védőrétegét, ami enyhén savas pH értékű. Minél inkább eltolódik egy lúgos irányba, ez annál inkább kedvez a bacik elszaporodásának. Szappant többek között ezért sem ajánlott használni, mivel annak erősen lúgos a pH értéke. Tehát első körben érdemes lenne egy kíméletes, illatanyag mentes lemosót szerezni és legalább a problémás részeken azzal tisztálkodni.

A napoztatás is kifejezetten káros, ugyanis barnásan bepigmentálja a pattanásokat és ezeket a foltokat nagyon nehéz eltüntetni, saját magamon tapasztaltam meg. Pont az ellenkezőjét kéne csinálni: mikor szabadon van ez a terület egy jó minőségű, legalább SPF 30-as fényvédővel bekenni.

A teafaolaj nem rossz, só nélkül még jó is lehet az általad említett recept. Hígítatlanul vagy túl magas koncentrációban viszont irritációt okozhat, erre oda kell figyelni.

A benzoil-peroxidot (a kisebb hatóanyag tartalmú (50 mg/g) Akneroxidot érdemes megvenni, gyógyszertárban kapható) mindenképpen kipróbálnám, pár hónapon keresztül minden est használni kell. Nekem elsősorban ez segített, a kíméletes tisztítás és a fényvédelem mellett. Szárító hatása van, szóval egy mindenmentes hidratálót is érdemes szerezni mellé. Illetve kiszedi a ruhák vagy az ágynemű színét, ezért erre is oda kell figyelni. Ja és fényérzékenyit, már csak ezért is fontos a fényvédő.

Szuper lehet még a BHA (szalicilsav) és az AHA savak közül a mandulasav.


Tömören ennyi, de mindenképpen érdemes jobban utánajárni a témának, ha javulást szeretnél. A Skinsmarton lévő cikkek és videók nagyon színvonalasak, ezeket ajánlom. Sok sikert! :)

2021. febr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon szépen köszönöm! Szalicilsavat régebben próbáltam, ilyen kis üvegben vettem és azzal beáztatott vattapamaccsal próbáltam bekenni a hátam, viszont sajnos nem voltam valami kitartó és mindig elfelejtettem, de akkor veszek újra és elkezdem vele kenni megint, a benzoil-peroxidtól viszont kicsit tartok, nagyon erős nem?

Skinsmarton én is nézelődtem, de ott azt vettem észre inkább arcra fókuszálnak.

2021. febr. 22. 20:54
 9/11 A kérdező kommentje:
De lehet kipróbálnám azért, Akneroxid néven keressem a gyógyszertárban? és azt higítva kell használni? Bocsánat de nem igazán értek hozzá
2021. febr. 22. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem tudom mire gondolsz, az a Naturlandos alkoholos szalicilsav, ugye? Sajnos az a tömény alkoholtartalma miatt egy elég rossz választás, inkább ilyenekre gondoltam:


[link]


[link]


[link] (Ez a személyes kedvencem, 6% mandulasavat is tartalmaz, szuperül teszi a dolgát.)


[link]


Igen, a benzoil-peroxid egy erős hatóanyag, de hatásos. Akneroxid néven keresd, arra tényleg figyelj, hogy a kisebb hatóanyag tartalmút vedd, bőven elég. Nem kell hígítani, önmagában kend fel a problémás részekre és figyelj mellette a hidratálásra. Utóbbira valamilyen Mixa vagy Cerave testápolót ajánlok.


Valóban arcra fókuszálnak, de ami arra igaz, az a testeden is működni fog. :)

2021. febr. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!