Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon vasas víz képes besárgí...

Nagyon vasas víz képes besárgítani/vörösíteni a hajat?

Figyelt kérdés

Szőkített hajam van, akármelyik fodrászhoz megyek mindig besárgul és kiszedni se tudják nagyon belőle a sárga/vörös színt. Használok lila sampont de az sem segít. Ezért gondoltam arra hogy talán nem is a fodrász a "baj" vagy a hajam hanem a víz. Fúrt kutunk van és az eléggé vasas, beszínezi a kádat, csapot, wc-t és pont ugyanolyanra mint amilyen a hajam is. Tudom nem egészséges de minden nap mosok hajat vagy általában 2 naponta (gyorsan zsírosodik).

Szerintetek lehetséges, hogy a víz az oka?



2021. márc. 21. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a víz is. De nekem is szőkített a hajam és nekem is a harmadik fodrász tudta megcsinálni rendesen. Az első kettő után mindig vörös lett, amit nem szerettem volna.

Most nemrég találtam egy fodrászt, aki megtudta szépen csinálni. Tavaly novemberben voltam először nála, azóta két alkalommal voltam és szép szőke lett a hajam a festés/szőkítéstől, korábban sötét barna volt (szóval attól függően, hogy milyen sötét a hajad annál többet kell menni, hogy szép szőke legyen).

Lila sampont is használok mosáskor, sosem vörösödik be a hajam (!) :)


Egyébként azt is javaslom, hogy ne moss kétnaponta, mert az az oka annak, hogy gyorsan zsírosodik. Így a színt is egyébként gyorsabban veszi ki belőle, főleg ha rossz minőségű a víz.

Lehet, hogy először nehéz lesz megszokni, de szerintem 3-4 naponta moss. Én hetente 1x szoktam, max 2 ha muszáj, és nem nagyon zsírosodik. :)


Remélem tudtam segíteni.

2021. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én már a 4. fodrásznál tartok igazából, ezmár 2,5 éve tart és már nem tudom mi a baj a hajammal. Munkám miatt is "muszáj" mosnom rendszeresen a hajam, étellel foglalkozok és minden féle szagokat felvesz sapka/hajháló, összefogás ellenére is, elég kellemetlen számomra undi szagú hajjal aludni és a párna huzatok is átveszik a szagot, ha meg nem is mosok hajat a 2.nap már annyira viszket a fejbőröm hogy sebesre kaparom. Próbáltam tényleg, hogy napokig nem mostam de a magabiztosságom is eltűnik ha zsíros/büdös a hajam.

Egyébként hamvasabb világos barna a hajam, nem akarok mindenáron szőke lenni, csak a vöröset szeretném ha eltünne de eddig sosem jött össze pedig voltam már olcsó és drága fodrásznál is, minden féle lila sampont is kipróbáltam már és semmi.

2021. márc. 21. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a víz az oka.


A lila sampont dobd. Vegyél kallos lila balzsamot és palette platinum tonert. Megváltozott tőle az életem.

2021. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Igazából ha a fodrász nem jól csinálja meg a hajad akkor hiába van bármilyen sampon. Ha eleve vöröses árnyalatú mikor készen van akkor nem lesz világosabb/hamvasabb a sampontól sajnos.

2021. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!