Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valami házi praktika korpa ellen?

Valami házi praktika korpa ellen?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam a head and shoulders sampont és utána a nizoralt már használom őket kb 2-3 hete, múlnak elfele félig meddig és már nem olyan súlyos az állapot mint volt, de még mindig van a fejemen rendesen, és borzasztóan zavar. Mit tegyek? Tényleg végleg meg akarom őket szüntetni! Legjobb lenne valami házi taktika ellene valahol hallottam hogy a teafa olaj jó rá? És azt pontosan hogy kell kezelni? Vagy valami ultra jó sampon kéne? De elvileg a Nizoral a legjobb
2021. márc. 21. 21:19
 1/2 anonim válasza:

Nekem a Head and shoulderstől csak rosszabb lett. Annyira aggresszív és erősen szárít, hogy durván begyulladt tőle a fejbőröm és jött a korpa. Fodrászom mondta nekem, hogy vagy fodrász sampont vagy pedig valami olcsó no name márkát vegyek mert abban kevés vagy egyáltalán nincs festék és színező és sokkal enyhébbek. Sima Privát csalán sampont kezdtem el használni és szinte rögtön elmúlt. Néha fellángol egy kicsit, pl ha nagyon stresszes vagyok, ilyenkor samponozás után szoktam én is Nizoralt használni. Ezt szoktam hagyni pár percig állni, amíg tusolok, utána leöblítem azt is. Teljesen elmúlik a korpa a kettő kombinációjával.


Ja és annyi, hogy ne moss minden nap hajat, mert az is csak rosszabbít. Én ráálltam, hogy csak minden 3. nap.

2021. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én kis olíva olajjal bedörzsölöm a fejbőröm kicsit, vékonyan, benne hagyom 10 percet, utána megmosom gyógynövényes samponnal, herbáriás, de azt is higítva, aztán leöblítem. Ennek olcsóbb, bevált verziója ha simán almaecetes vízzel öblíted le a hajad, kicsit hagyod rajta hatni, majd szódabikarbónás vízzel leöblíted és kész, utóöbltés nem kell. Szagot nem hagy, ellenben fényes, könnyebben fésülhető lesz, olcsó, természetes és gomba ölő hatású, így nekem a korpát mindig elmulasztja! 1-2 alkallom elég, rendszeresen nem szabad használni hosszú távon, mert mivel savas és lúgos hatásúak, a fejbőr újra hámlani kezd. Így tényleg csak 1-3 alkalom kell de elég is. :) Bármi ami a boltokban van, reklámozva van, tele van felesleges és mérgező adalékokkal mint parfüm, színező, sodiumok stb...legtöbbje az összetevőkből erősen rákkeltő bőrön át is. Én egyszer vettem a fáradtságot és a bánfi sampon összetevőire rákerestem sorban. Ha kiakartok nyírni valakit, akkor ajánlom, egyébként nem :D
2021. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!